SOCJAL
Do góry

Kompletny przewodnik: Yamaha MusicCast

Najważniejsze informacje o systemie stworzonym przez Yamahę.

Stale rosnąca popularność rozwiązań audio typu multiroom nie jest dziełem przypadku, gdyż możliwość słuchania muzyki w dowolnym pomieszczeniu  w domu, nie tylko robi duże wrażenie, ale także znajduje coraz szerszą liczbę możliwych zastosowań.

Opracowany przez Yamahę MusicCast, pozwala na sterowanie wszystkimi urządzeniami za pomocą polskojęzycznej aplikacji oraz przesyłanie muzyki między pokojami. I to niezależnie od tego czy źródłem dźwięku jest nasz telefon, komputer czy np. telewizor lub gramofon podłączony do któregoś z urządzeń Yamahy. Przyjrzyjmy się temu nowoczesnemu rozwiązaniu nieco bliżej i zobaczmy, jakież to funkcje ma on do zaoferowania melomaniakom, uwielbiającym słuchać muzy w każdym zakątku swojego kwadratu.

01

DLA TWÓRCÓW I DJ-ÓW

Yamaha ma nieliche osiągnięcia w temacie produkcji muzyki. Firma ta zajmuje się wytwarzaniem przenośnych rejestratorów dźwięku, profesjonalnych mikserów oraz wielu innych urządzeń, jakie w swej codziennej pracy wykorzystują osoby tworzące muzykę.

02

MUZYCZNA RÓŻNORODNOŚĆ

W dzisiejszych czasach Yamaha tworzy mnóstwo rozmaitych instrumentów, począwszy od pianin czy syntezatorów, a skończywszy na trąbkach lub klarnetach. Wśród artystów korzystających z produktów tej marki znajdują się m.in. Paul McCartney, Sheryl Crow i Alicia Keys.

7

Teraz do swojego systemu multiroom włączysz nawet instrument! Przesyłaj muzykę z fortepianu do innych pokojów w domu.

03

SILNE PODSTAWY

Firma Yamaha wzięła swą nazwę od Torakusu Yamahy – japońskiego twórcy instrumentów, którego fisharmonia stała się w 1887 pierwszym produktem tej marki. Piętnaście lat później firma zaczęła wytwarzać fortepiany, które do dziś uchodzą za jedne z najlepszych tego typu instrumentów na świecie.

04

BILETY DO KINA SĄ PASSE

W 1985 roku Yamaha zaprezentowała DSP-1 – pierwszy procesor dźwięku przestrzennego, dzięki któremu można było cieszyć się brzmieniem porównywalnym do tego z sali kinowej. Systemy kina domowego do dziś stanowią jedną z głównych gałęzi produktów Yamahy.

05

BEZPRZEWODOWA INNOWACJA

W 2003 roku Yamaha wprowadziła jeden z pierwszych bezprzewodowych systemów muzycznych – był nim oryginalny MusicCast. Podobnie jak jego współczesny odpowiednik, oferował możliwość odsłuchu muzyki w praktycznie dowolnym pomieszczeniu naszego domu.

06

MUZYCZNA BELKA

W 2004 roku Japończycy zaprezentowali YSP-1 – ten pierwszy na świecie soundbar korzystał z autorskiej technologii Yamahy YSP, dzięki której pojedyncze urządzenie może generować przestrzenne brzmienie. Do dziś ta wyjątkowa technologia stosowana jest w soundbarach Yamaha.

6

MusicCast zapewnia łatwy dostęp do całej posiadanej przez ciebie muzycznej biblioteki, niezależnie od pomieszczenia, w jakim się znajdujesz.

07

DŹWIĘCZNIE I STYLOWO

Poza niewątpliwymi walorami związanymi z dźwiękiem, produkty z linii MusicCast potrafią zachwycić także swym designem. Eleganckie wzornictwo oraz wysoka jakość materiałów użytych do ich wykończe-nia sprawiają, że urządzenia te stanowią ozdobę każdego domu.

08

OD PRZEPYCHU GŁOWA NIE BOLI

Mając do dyspozycji aż 35 różnych urządzeń MusicCast, nie musisz się martwić o to, czy zdołasz kupić sprzęt zdolny zaspokoić twoje potrzeby. Możesz dowolnie zestawiać urządzenia, tworząc dopasowany do siebie i domowników system multiroom.

09

NIE TYLKO GŁOŚNIKI I SOUNDBARY

Czekasz na system multiroom, w którym oprócz bezprzewodowych głośników i soundbarów będziesz mógł używać także tradycyjnych urządzeń takich jak amplitunery kina domowego, komponenty stereo czy mini-wieże? Nie czekaj dłużej: Yamaha MusicCast to właśnie to.

4

Na liście wspieranych serwisów streamingowych nie mogło zabraknąć najpopularniejszego z nich.

10

BLUETOOTH NA DWA FRONTY

Do urządzeń Yamaha MusicCast możesz wysłać ze swojego smartfona dowolną muzykę (np. z YouTube), używając Bluetootha. Ale możesz też odwrócić sytuację – wysłać dźwięk z urządzenia Yamahy na dowolne głośniki czy słuchawki Bluetooth, nawet innych producentów!

11

DŹWIĘK NIESIE SIĘ W POWIETRZU

Wszystkie urządzenia MusicCast wyposażono nie tylko w moduły Bluetooth, ale także Wi-Fi oraz Airplay. Nie zastanawiaj się, czy twój smartfon będzie działał z produktami Yamahy – po prostu wybierz wygodny dla siebie sposób bezprzewodowego przesyłania muzyki.

12

MUZYKA Z INTERNETU

W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć osobę, która nie korzystałaby z usług muzycznych serwisów streamingowych lub radia internetowego. Zasoby takich serwisów jak Spotify, Napster czy vTuner są również dostępne dla posiadaczy urządzeń MusicCast.

13

WŁADZA W RĘKACH LUDU

Polskojęzyczna aplikacja MusicCast Controller pozwoli Ci zarządzać wszystkimi urządzeniami systemu. Twórz swoje plejlisty, nadaj pokojom nazwy, dopasuj do każdego z nich zdjęcie (możesz też zrobić je sam!), baw się wieloma możliwościami aplikacji.

14

ZNAKOMITE BRZMIENIE

Produkty MusicCast nie uznają kompromisów w temacie jakości odtwarzanego dźwięku. Zaawansowana technologia strumieniowania sygnału audio sprawia, że oprócz tradycyjnych plików MP3 odtworzysz nawet ścieżki wysokiej rozdzielczości, z plikami FLAC i DSD włącznie.

5

Darmowa aplikacja MusicCast Controller działa z każdym smartfonem lub tabletem pracującym pod dyktando systemu Android w wersji 4.1 lub wyższej oraz iOS w wersji 7.1 lub nowszej.

15

NIESPOTYKANA OTWARTOŚĆ

W MusicCast fantastyczne jest to, że w obręb całego systemu może zostać włączony również dotychczasowo posiadany sprzęt audio. Jak to możliwe? To proste – znajdujące się w domu urządzenia wystarczy podłączyć do przedwzmacniacza WXC50 lub wzmacniacza WXA50.

16

A W DOMU WSZYSTKO GRA!

Posiadasz liczną rodzinę, a każdy z jej członków ma odmienne muzyczne gusta? Dzięki MusicCast w każdym pokoju będzie mogła wybrzmiewać inna muzyka, a funkcję tę będziesz mógł wykorzystać także podczas imprez organizowanych w twym domu. Pamiętaj, że o gustach się nie dyskutuje!

17

ZAWSZE NA CZASIE

Yamaha planuje poszerzać ofertę o kolejne produkty audio kompatybilne z systemem MusicCast. Sam hardware to nie wszystko, dlatego też wraz z pojawianiem się nowych funkcji dostępne już urządzenia będą otrzymywać aktualizacje oprogramowania.

18

ŁATWA DOSTĘPNOŚĆ

Masz już w myślach określoną konfigurację? To świetnie! Na poszczególne jego elementy nie będziesz musiał czekać w nieskończoność, ponieważ wszystkie produkty Yamaha z linii MusicCast są dostępne w Polsce. Znajdziesz je na stronie internetowej sklepu www.tophifi.pl

19

ROZMIAR TO NIE WSZYSTKO

Nie posiadasz w domu wiele miejsca? Rzuć okiem na głośniki bezprzewodowe Yamaha MusicCast. Nawet najmniejsze z nich (WX-010 i WX-030) są wyposażone w Wi-Fi, Bluetooth, Airplay, radio internetowe, Spotify. Głośniki te mogą nawet pracować w konfiguracji stereo!

20

USŁYSZEĆ PRZYSZŁOŚĆ

Wśród produktów z linii MusicCast nie brakuje urządzeń kompatybilnych z najnowszymi technologiami audio. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest soundbar YSP-5600, który jako pierwsze tego typu urządzenie na świecie oferuje wsparcie dla Dolby Atmos i DTS:X.

21

W GRUPIE ZAWSZE RAŹNIEJ

Yamaha oferuje różne zestawy urządzeń MusicCast, dzięki czemu za jednym zamachem można nabyć pakiet sprzętu pozwalającego na pełne wykorzystanie możliwości systemu. Najnowszy zestaw Chorus obejmuje soundbar YAS-306 oraz dwa modele głośników – ISX-18D i WX-010.

22

TAKŻE DLA KINOMANIAKÓW

Wielbiciele filmów również mogą odnieść korzyść z faktu posiadania sprzętu z logiem MusicCast. Amplitunery kina domowego, np. 5.1-kanałowy amplituner RXV481D, oprócz obszernej palety funkcji audio, mogą również dekodować sygnał wideo w 4K.

23

2 PLUS 1, CZYLI MODELOWA RODZINA

W przypadku gdy w twym salonie brakuje miejsca na pełen zestaw kina domowego, masz do wyboru kilka alternatywnych opcji. Jedną z nich jest zakup soundbara YAS-306, który z parą głośników WX-010 stworzy prężnie działający i zajmujący niewiele przestrzeni system audio.

24

INTEGRACJA BEZ BARIER

Kolejną cechą MusicCast jest to, że bardzo łatwo zaaranżować go pod kątem określonych potrzeb. Nie masz miejsca na trzymanie w domu zbyt dużej ilości sprzętu? Postaw na kompaktowe urządzenia pokroju amplitunera RX-S601D i głośnika WX-030 – duet ten z pewnością cię zachwyci.

25

SZTUKA WYBORU

Posiadacz urządzeń MusicCast nie będzie miał powodów do narzekania na zbyt małą liczbę opcji łączności. Poza posiadaniem portów HDMI, cyfrowych wejść optycznych oraz złącz analogowych, produkty te mają wbudowane moduły służące do bezprzewodowej komunikacji.

2

Darmowa aplikacja MusicCast Controller działa z każdym smartfonem lub tabletem pracującym pod dyktando systemu Android w wersji 4.1 lub wyższej oraz iOS w wersji 7.1 lub nowszej.

26

NAJWAŻNIEJSZY JEST ZAWSZE DŹWIĘK

MusicCast został zaprojektowany tak, aby współpracować z każdym rodzajem dźwięku – począwszy od streamowanego z internetu sygnału audio, a skończywszy na bezstratnych formatach. System dostosowuje jakość przesyłanego sygnału do urządzeń odpowiedzialnych za jego odtwarzanie.

27

DYSKOTEKA POD PRYSZNICEM

Aplikacja MusicCast umożliwia zdalne przesłanie dźwięku do wybranego przez ciebie pomieszczenia. Aby tego dokonać, na ekranie „Now Playing” wybierz znajdującą się w dolnym lewym rogu ikonę, a następnie określ, do którego pokoju mają być strumieniowane wybrane przez ciebie utwory.

28

OBSŁUGA AIRPLAY

Opatentowana przez Apple technologia AirPlay służąca do strumieniowania sygnału audio, również znajduje się na liście funkcji wspieranych przez system MusicCast. Dzięki temu bardzo łatwo odtworzysz na urządzeniach Yamahy muzykę z iPhone’a, iPada lub komputera typu Mac.

29

ZDOBYWCY NAGRÓD

Urządzenia Yamaha MusicCast to stylowe wzornictwo oraz przywiązanie do najdrobniejszych detali. Nie ma więc co się dziwić, że spora część z nich (np. YSP-1600 czy YSP-5600) została nagrodzona wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, przyznawanymi najlepszym produktom audio.

1

Przewodowe standardy łączności obsługiwane przez większość produktów MusicCast.

30

COŚ JESZCZE? SPRAWDŹ.

Jeśli brakuje ci jeszcze dodatkowych informacji na temat systemu, chcesz zobaczyć jak skonfigurować mobilną aplikację lub chcesz zobaczyć pełną listę produktów firmy Yamaha kompatybilnych z technologią MusicCast, udaj się na stronę internetową www.MusicCast.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Przewodnik klienta