Połącz się z nami

Newsy

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

fznor

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

Huawei oficjalnie poinformowało o opóźnieniu wejścia składanego smartfona Mate X do sprzedaży. Premiera urządzenia planowana była najpierw na maj a później na wrzesień, całkiem niedawno okazało się jednak, że producentowi nie uda się dotrzymać tego drugiego terminu, który został w końcu przesunięty na listopad. Oficjalna przyczyna tej decyzji nie została podana, chociaż możemy przypuszczać, że chodzi o przeprowadzenie dodatkowych procedur zapewnienia jakości – składana konstrukcja i zwrócony do zewnątrz urządzenia ekran są narażone na wiele uszkodzeń mechanicznych.

Przesunięcie premiery Mate X niewątpliwie wpłynie na jego sprzedaż. We wrześniu swoją premierę będzie miał (również nieco spóźniony) Samsung Galaxy Fold, więc to Koreańczycy mają szansę sięgnięcia po laur pierwszego high-endowego składanego smartfona. Z drugiej strony premiera w listopadzie – czyli tuż przed okresem świątecznych zakupów – również może okazać się ciekawym trikiem marketingowym. Samo Huawei jest świadome tego, że jakiekolwiek dalsze opóźnienia będą działały na niekorzyść urządzenia i mogą znacząco ograniczyć zainteresowanie odbiorców. Firma podobno rozpoczęła prace nad następcą Mate X, więc klęska pierwszego telefonu może oznaczać, że jego druga generacja nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samsung prezentuje Galaxy S20 Tactical Edition

Newsy

TEST: Samsung Galaxy S20

Testy

LG Wing – oryginalny koncept na dwa ekrany

Newsy

Oficjalna premiera LG Velvet

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!