Połącz się z nami

Newsy

Kinect – zostań kontrolerem

Microsoft likwiduje kolejną barierę dzielącą człowieka od technologii – na rynku debiutuje właśnie Kinect dla Xbox 360. Skomplikowana nowoczesna technologia często odstrasza potencjalnych użytkowników. Kinect to rozwiązanie, które przybliża zaawansowaną technologię ludziom, którzy do tej pory nie mieli okazji ani odwagi do korzystania z elektronicznej rozrywki.

 

Kinect, jak żadna inna dostępna obecnie na rynku tehcnologia, potrafi przełożyć język ludzkiego ciała na komunikaty rozumiane przez konsolę, zmieniając tym samym każdego z nas w niezwykły kontroler. Wystarczy po prostu stanąć na chwilę przed czujnikiem Kinect, a system sam zeskanuje ciało gracza i przeniesie wszystkie jego ruchy w wirtualny świat gier komputerowych. To bardzo proste – widząc na ekranie piłkę, można ją kopnąć, rzucić lub złapać za pomocą naturalnych ruchów. Żadnych przycisków, żadnych barier, technologia właśnie stała się ludzka.

 

Już od dzisiaj za pomocą Kinect będzie można zagrać w wiele gier wykorzystujących bogate możliwości nowej technologii – taniec, fitness, sport, wyścigi czy inne gry rodzinne pozwolą oderwać się od kanapy i wejść w świat magicznej rozrywki z konsolą Xbox 360.

 

Wideo Kinect


Dzięki sensorowi Kinect dla Xbox 360, można prowadzić rozmowy wideo na ekranie Twojego telewizora za pośrednictwem usługi Wideo Kinect (wymaga to złotego abonamentu). Wideo Kinect jest usługą łatwą i intuicyjną w użyciu – nie potrzeba do niej dodatkowych kontrolerów czy zestawów słuchawkowych, a wybór rozmówcy dokonuje się dzięki prostym wskazaniom ręki.


Kinect będzie dostepny w trzech zestawach:

Kamera Kinect oraz gra „Kinect Adventures” – to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają już konsolę Xbox 360. Orientacyjna cena detaliczna to 649 PLN.

 

Konsola Xbox 360 4 GB, kamera Kinect oraz gra „Kinect Adventures” – pakiet dla wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w wirtualnym świecie gier. Orientacyjna cena detaliczna to 1299 PLN.

 

Konsola Xbox 360 250 GB, , kamera Kinect oraz gra „Kinect Adventures” – pakiet dla bardziej zaawansowanych graczy, którzy chcą cieszyć się zwiększonymi możliwościami konsoli Xbox 360. Orientacyjna cena detaliczna to 1549 PLN.

 

Lista gier obsługujących Kinect:


 1. Kinect Sports
 2. Kinect Adventures
 3. Kinectimals
 4. Dance Central
 5. Your Shape: Fitness Evolved
 6. Kinect Joy Ride
 7. Zumba Fitness
 8. The Biggest Looser: Ultimate Workout
 9. EA SPORTS Active 2
 10. DECA Sports Freedom
 11. Fighters Uncaged
 12. Motionsports
 13. Sonic Free Riders
 14. Harry Potter and the Deathly Hallows ? Part 1
 15. Game Party In Motion

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

PlayStation 5 w sprzedaży od 19 listopada

Newsy

Microsoft ostatecznie nie kupi TikToka

Newsy

Wizualizacje Xbox Series S wyciekły do sieci

Newsy

PlayStation 5 w zamkniętej przedsprzedaży

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!