Połącz się z nami

Newsy

Kickstarter oficjalnie trafia do Polski

Teraz zbiórki mogą być prowadzone także w złotówkach.

Najpopularniejsza platforma crowdfundingowa przez długi czas omijała nasz kraj, co sprawiło, że na rynku pojawiło się wiele innych, podobnych inicjatyw typu PolakPotrafi i Wspieram.to. Teraz mają one poważnego konkurenta – Kickstarter właśnie rozpoczął działalność w Polsce.

Polski Kickstarter umożliwi prowadzenie zbiórki pieniędzy na dowolnie wybrany projekt w euro lub złotówkach, chociaż interfejs portalu nie wspiera polskiego tłumaczenia. Zasady pozostają niezmienne: jeśli dany projekt zbierze określoną na początku zbiórki kwotę w wyznaczonym czasie, pieniądze zostaną przekazane na konto jej właściciela, który wykorzysta zgromadzone fundusze do realizacji swojego pomysłu. Zachętę do wsparcia inicjatywy stanowią różnego rodzaju nagrody, od gadżetów z logiem i egzemplarzy gotowego produktu, aż po możliwość współtworzenia projektu. W przypadku braku zainteresowania, wpłacone pieniądze trafią z powrotem do wspierających.

Rodzima wersja portalu działa ledwie od wczoraj, a już ma na koncie duży sukces – w ciągu kilku godzin udało się sfinansować grę planszową FrostPunk, opartą na grze komputerowej od 11 Bit Studios. Na ten cel projektanci ze studia Glass Cannon Unplugged potrzebowali niecałe 900 tysięcy złotych, a na chwilę obecną udało się zebrać ponad 3,6 mln złotych. Możliwość oficjalnego zaprezentowania się na Kickstarterze to cenna szansa dla wielu projektów – mogą dzięki temu dotrzeć do odbiorców zagranicznych, którzy mogą być zainteresowani wsparciem przedsięwzięcia. Oprócz Polski, Kickstarter ruszył także w Grecji i Słowenii, a łącznie obecny jest w 25 krajach.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Nowe smartwatche HONOR Watch GS Pro i HONOR Watch ES debiutują w Polsce

Newsy

Cyberpunk 2077 znów opóźniony

Newsy

Rozpoczyna się publiczna beta SpaceX Starlink

Newsy

TEST: Kia e-Niro

Moto

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!