Połącz się z nami

Publikacje

Jak przy pomocy WordPressa stworzyć stronę internetową dla firmy

Opublikowane

dnia

Zaprojektowanie i wykonanie nowej strony z pozoru nie jest sprawą prostą, a opanowanie wiedzy potrzebnej do jej stworzenia może być bardzo czasochłonne. Co jednak powiedzielibyście, gdyby była możliwość zbudowania firmowego portalu o nieprzeciętnym wyglądzie za pomocą jedynie kilku prostych kroków? W dzisiejszych czasach jest to możliwe dzięki systemom zarządzania treścią (w skrócie: CMS), które coraz częściej używane są przez ludzi biznesu chcących łatwo i szybko osiągnąć zamierzony efekt.

Jednym z najpopularniejszych tego typu systemów jest WordPress, platforma CMS bazująca na oprogramowaniu open source, która choć początkowo używana była głównie przez blogerów, to z czasem przekształciła się w potężne narzędzie, z którego korzysta ponad 55 milionów serwisów internetowych. Jeśli przypadkiem już używasz WordPressa do prowadzenia bloga, absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, by z stworzyć z niego pełnoprawną stronę internetową twojej firmy.

Elastyczny design a WordPress

Przy tworzeniu sieciowych serwisów niezwykle ważna jest ich elastyczność ich konstrukcji. Z uwagi na fakt, że większość konsumentów będzie wyświetlać twoją stronę na urządzeniach mobilnych takich jak tablet czy smartfon, musi się ona do nich płynnie dostosowywać.

Teraz dobre wieści ? pośród wielu szablonów do WordPressa jest spora liczba takich, które posiadają tę swoistą elastyczność. Korzystając z nich masz pewność, że stworzony przez ciebie serwis będzie się wyświetlał poprawnie na urządzeniu każdego typu. Sam WordPress posiada sporo niewątpliwych zalet:

  • Jest darmowy;
  • Dostępnych jest do niego mnóstwo gotowych szablonów i skórek;
  • Z pomocą widżetów możesz znacząco poszerzyć funkcjonalność danego portalu;
  • Obecnie jest możliwość skorzystania z ponad 21 tysięcy różnych przydatnych wtyczek;
  • Zbudowane za pomocą WordPressa serwisy są bardzo łatwo edytowalne;
  • Osoby rozumiejące język PHP mogą w prosty sposób wprowadzać modyfikacje do każdego z szablonów;
  • WordPress jest nieustannie aktualizowany, dzięki czemu odzwierciedla postęp w dziedzinie web designu.

O czym musisz pamiętać, zanim zaczniesz korzystać z WordPressa:

Jedną z najmocniejszych stron tego systemu CMS jest natychmiastowa reakcja na wszystko co robisz w temacie tworzonej strony. Wprowadzając jakąkolwiek zmianę w jej wyglądzie w każdej chwili możesz zobaczyć, jak będzie się prezentować po modyfikacji serwisu.

Warto docenić fakt, że WordPress kreuje strony w oparciu o gotowy zbiór sieciowych komponentów. Wszystkie wykorzystywane przez ciebie multimedia przechowywane są w bazie danych, pozwalającej w dowolnej chwili uzyskać do nich swobodny dostęp.

Kiedy tworzysz nowy serwis bazujący na WordPress, warto pamiętać o kilku ważnych aspektach:

  • WordPress jest nieustannie aktualizowany przez jego twórców, co może oznaczać, że część z wykorzystywanych przez ciebie wtyczek czy widżetów z czasem może przestać działać;
  • Hosting dla bazy danych zawierających pliki używane na twojej stronie musi być pewny. Dobrym pomysłem może okazać się dedykowany serwer;
  • Kiedy twoja firma robi kopie zapasowe danych, nie zapomnij o stronie internetowej. Kiedy jest ona tworzona przy pomocy WordPressa, dbanie o jego pliki jest bardzo ważne;
  • Zawsze testuj nowy szablon za pośrednictwem wersji próbnej twojego serwisu. Najnowsze z nich nie muszą w idealny sposób współpracować z całokształtem twojego serwisu, np. nie wyświetlając się w poprawny sposób. W większości takich wypadków pomaga mała ingerencja w kod PHP;
  • Dzięki WordPress zawartość może być aktualizowana przez wielu użytkowników. Upewnij się więc, że twoja firma posiada jasną politykę odnoście kwestii bezpieczeństwa w sieci.

Interfejs użytkownika jest największą zaletą tego CMS. Możliwość modyfikacji strony za  pomocą kilku kliknięć bądź wybrania odpowiedniej opcji, czyni z WordPressa świetnie rozwiązanie dla mniejszych przedsiębiorstw, nie posiadających wykwalifikowanej kadry informatycznej.

Personalizacja WordPressa przy użyciu wtyczek

Niewątpliwym plusem WordPressa jest możliwość rozszerzania jego funkcji, by jak najbardziej mógł on być dopasowany do twoich potrzeb. Wszystkiego dokonuje się za pośrednictwem ogólnodostępnych dodatków w postaci łatwych w instalacji wtyczek. Z uwagi na ich ogromną liczbę, najlepiej najpierw dobrze zastanowić się, jaki konkretny aspekt strony chcielibyśmy ulepszyć. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób przebrniemy przez zbędne dodatki, by łatwo i szybko osiągnąć zamierzony efekt.

Współpraca WordPressa z sieciami społecznościowym

WordPress jest bez wątpienia czymś więcej, niż tylko platformą służąco do blogowania. Dzięki wielu komponentom i narzędziom służącym jego łatwej aktualizacji, CMS ten potrafi w prosty sposób komunikować się z serwisami społecznościowymi. Strony tego typu stanowią ogromnie pomocne medium w działalności każdej nowoczesnej firmy.

Korzystając z WordPressa, twoje przedsiębiorstwo otrzyma możliwość łatwego i szybkiego przekazywania danych z serwisów typu Facebook, Twitter czy YouTube wprost na twoją stronę internetową. Współdzielenie tego typu zawartości stanowi potężne narzędzie marketingowe. Jednymi z najlepszych wtyczek do obsługi mediów społecznościowych są pluginy: Sociable, Add link to Facebook, ShareThis, WP to Twitter oraz Shareaholic.

W kwestii szybkiego i wydajnego tworzenia strony internetowej WordPress jawi się jako narzędzie o ogromnych możliwościach. Dzięki różnorodności jego komponentów przy małym nakładzie sił i czasu, można z łatwością osiągnąć wspaniałe efekty.

 

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

QNAP HS-453DX – domowe centrum rozrywki?

Idealny nie tylko dla hipsterów, których ulubionych filmów i muzyki na próżno szukać na Netfliksie i Spotify.

Opublikowane

dnia

Multimedialny serwer domowy typu NAS to ciekawa alternatywa dla standardowych odtwarzaczy strumieniowych – jeśli oglądasz przede wszystkim filmy i słuchasz muzyki z dysków twardych, warto uzupełnić swoje kino domowe o ten element. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Inteligentny dom dla początkujących

Wypróbuj niezawodne inteligentne sprzęty domowe, które nie zrujnują twojego budżetu.

Opublikowane

dnia

przez

Urządzenia smart home coraz liczniej trafiają na nasz rynek. Implementacja ich w domu nie tylko sprawia, że nasze życie staje się trochę łatwiejsze, ale daje również okazję poczuć się jak prawdziwa rodzina Jetsonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Epickie porachunki na najwyższym szczeblu

Epic Games Store chce rządzić na rynku cyfrowej dystrybucji gier, ale jakim kosztem?

Opublikowane

dnia

Wydawałoby się, że w roku 2019 spory o konsole są tylko reliktem przeszłości. Większość najważniejszych tytułów ukazuje się na pecetach, PS4 i Xboksie One, czasami zaglądając także na Switcha; gry na wyłączność oczywiście istnieją (na przykład recenzowany w tym numerze Judgment), ale możliwość zagrania tylko na jednej konsoli nie wzbudza już takich kontrowersji jak niegdyś. Niedawno na pecetowym poletku pojawił się jednak nowy gracz, który w niektórych kręgach szybko urósł do rangi wroga numer jeden. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

LEGO po jasnej stronie mocy

Wywiad z Jensem Kronvoldem Frederiksenem.

Opublikowane

dnia

przez

Już od 20 lat Jens Kronvold Frederiksen jest głównym Mistrzem Jedi pracującym dla LEGO Star Wars. Jako dyrektor kreatywny odpowiada on za przekształcenie ciekawych koncepcji w rozbudzające pasję i kreatywność projekty. Wystarczy chwilę z nim porozmawiać, aby przekonać się, jak bardzo uwielbia on swoją pracę. Opowiada o niej z czułością i zaangażowaniem, co nie powinno dziwić – w końcu poświęcił jej spory kawałek swojego życia. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Streaming Wars

Czy efektem streamingowych wojen będzie kompletna dewaluacja muzyki i wzrost skali filmowego piractwa?

Opublikowane

dnia

Wswoich założeniach legalny streaming był rzeczą wspaniałą. Spójrzmy tylko na sytuację związaną z muzyką. Przez długie lata borykaliśmy się z problemem udostępniania przez prywatnych użytkowników dyskografii wszelkich artystów na YouTubie – nie tylko bez wiedzy, a co za tym idzie zgody twórców, ale także jakiegokolwiek wynagrodzenia. I oto w końcu płacąc jakieś 30 PLN miesięcznie, mieliśmy przyczyniać się do tego, że wszystko będzie dobrze… Tylko że… no właśnie nie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne