Połącz się z nami

Newsy

Technologia zastępowania tła za pomocą AI od Google

Technologia zastępowania tła za pomocą AI od Google.

Twórcy wideo na YouTube już niedługo otrzymają specjalne narzędzie do zastępowania tła w nagraniach. Nie będzie ono wymagało użycia profesjonalnego green screenu, ale zamiast tego wykorzysta specjalne mechanizmy AI.

Opracowana przez Google technologia ma umożliwić wykrycie tła, na którym znajduje się filmowany obiekt lub osoba, i zastąpienie go w czasie rzeczywistym jednym z proponowanych obrazów. Zaproponowany uczący się algorytm ma na bieżąco analizować ruch w kadrze i dostosowywać wyświetlane tło do tego, jak obiekt się porusza, eliminując efekt „odcinania” części jego sylwetki. Niektóre z zaproponowanych obrazów mogą również modyfikować oświetlenie sceny, udając np. promienie porannego słońca lub studyjne lampy.

Technologia zastępowania tła jest aktualnie w fazie testów, dostęp do niej mają jednak jedynie użytkownicy YouTube Stories. Google planuje również integrację nowego produktu z narzędziami rzeczywistości rozszerzonej, ale nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wyciekła specyfikacja HTC Desire 20 Pro

Newsy

Wyciek pierwszej bety Androida 11

Newsy

Google prezentuje aplikację do dystansowania społecznego Sodar

Newsy

Nowy głos polskich Map Google

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!