Połącz się z nami

Newsy

iRobot Braava, czyli robot od mokrej roboty

Obecnie znajdujący się w ofercie model 390T zyskał udoskonalony system poruszania się iAdapt 2.0.

Opublikowane

dnia

Dystrybutor produktów iRobot w Polsce wprowadza do oferty nowy model robota mopującego Braava 390T. Robot ten opiera swój sposób poruszania się o najnowszy system nawigacji iAdapt 2.0, dzięki czemu jest w stanie efektywnie utrzymywać czystość podłóg twardych.

Roboty mopujace Braava dostępne są na polskim rynku od 2013 roku. Powstały z myślą o dostarczeniu efektywnego rozwiązania w zakresie szybkiego mopowania podłóg twardych. Obecnie znajdujący się w ofercie model 390T zyskał udoskonalony system poruszania się iAdapt 2.0, który współpracuje z systemem nawigacji NorthStar. Dzięki temu rozwiązaniu robot jest w stanie rozpoznać miejsca, w których już sprzątał oraz te, do których powinien się jeszcze udać.

Cechą charakterystyczną mopujących iRobotów jest ich cicha praca, która nie przeszkodzi domownikom podczas oglądania telewizji czy nawet snu. Braava 390T skutecznie czyści wszelkiego rodzaju podłogi twarde (terakota, drewno, laminat itp.) omijając powierzchnie z materiału (wykładziny, dywany itp.), jak również wszelkiego rodzaju uskoki i schody, wykrywając je. Po skończonej pracy robot powróci do miejsca, w którym ją rozpoczął.

iRobot Braava 390T - MudRoom

Braava 390T sprowadza czynność mopowania podłogi do umieszczenia ściereczki na głowicy czyszczącej oraz wyboru jednego z dwóch dostępnych trybów pracy. W trybie zamiatania (praca na sucho) robot przeciera podłogę wzdłuż prostych, równolegle sąsiadujących ze sobą linii, używając suchej ścierki, która skutecznie zbiera włosy, kurz i inne zabrudzenia. Z kolei w trybie mopowania (praca na mokro) używając wilgotnej ściereczki, robot porusza się w krótkich sekwencjach. Kreśląc „jodełkę” jedzie w jedną stronę, cofa się nieznacznie, aby wykonać ruch w drugą stronę. Braava powtarza ten ruch na ścieżce przebiegającej wzdłuż prostych, równoległych ze sobą linii.

W celu zapewnienia najwyższego poziomu efektywności pracy, Braava 390T posiada w zestawie dwie głowice czyszczące. Jedną z nich jest głowica Pro-Clean, która posiada zbiornik na płyn myjący oraz dozownik (sączek) pozwalający na równomierne jego dawkowanie podczas całego cyklu sprzątania. Znajdująca się w zestawie stacja Turbo ładowania pozwala naładować akumulator robota (NiMH, 2000 mAh) w dwie godziny. iRobot Braava 390T dostępny jest w sugerowanej cenie katalogowej 1 499 PLN.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne