Połącz się z nami

Newsy

iRobot Braava, czyli robot od mokrej roboty

Obecnie znajdujący się w ofercie model 390T zyskał udoskonalony system poruszania się iAdapt 2.0.

Opublikowane

dnia

Dystrybutor produktów iRobot w Polsce wprowadza do oferty nowy model robota mopującego Braava 390T. Robot ten opiera swój sposób poruszania się o najnowszy system nawigacji iAdapt 2.0, dzięki czemu jest w stanie efektywnie utrzymywać czystość podłóg twardych.

Roboty mopujace Braava dostępne są na polskim rynku od 2013 roku. Powstały z myślą o dostarczeniu efektywnego rozwiązania w zakresie szybkiego mopowania podłóg twardych. Obecnie znajdujący się w ofercie model 390T zyskał udoskonalony system poruszania się iAdapt 2.0, który współpracuje z systemem nawigacji NorthStar. Dzięki temu rozwiązaniu robot jest w stanie rozpoznać miejsca, w których już sprzątał oraz te, do których powinien się jeszcze udać.

Cechą charakterystyczną mopujących iRobotów jest ich cicha praca, która nie przeszkodzi domownikom podczas oglądania telewizji czy nawet snu. Braava 390T skutecznie czyści wszelkiego rodzaju podłogi twarde (terakota, drewno, laminat itp.) omijając powierzchnie z materiału (wykładziny, dywany itp.), jak również wszelkiego rodzaju uskoki i schody, wykrywając je. Po skończonej pracy robot powróci do miejsca, w którym ją rozpoczął.

iRobot Braava 390T - MudRoom

Braava 390T sprowadza czynność mopowania podłogi do umieszczenia ściereczki na głowicy czyszczącej oraz wyboru jednego z dwóch dostępnych trybów pracy. W trybie zamiatania (praca na sucho) robot przeciera podłogę wzdłuż prostych, równolegle sąsiadujących ze sobą linii, używając suchej ścierki, która skutecznie zbiera włosy, kurz i inne zabrudzenia. Z kolei w trybie mopowania (praca na mokro) używając wilgotnej ściereczki, robot porusza się w krótkich sekwencjach. Kreśląc „jodełkę” jedzie w jedną stronę, cofa się nieznacznie, aby wykonać ruch w drugą stronę. Braava powtarza ten ruch na ścieżce przebiegającej wzdłuż prostych, równoległych ze sobą linii.

W celu zapewnienia najwyższego poziomu efektywności pracy, Braava 390T posiada w zestawie dwie głowice czyszczące. Jedną z nich jest głowica Pro-Clean, która posiada zbiornik na płyn myjący oraz dozownik (sączek) pozwalający na równomierne jego dawkowanie podczas całego cyklu sprzątania. Znajdująca się w zestawie stacja Turbo ładowania pozwala naładować akumulator robota (NiMH, 2000 mAh) w dwie godziny. iRobot Braava 390T dostępny jest w sugerowanej cenie katalogowej 1 499 PLN.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne