Połącz się z nami

Newsy

iPadOS 14 może dostać pełne wsparcie dla kursora myszy

Peryferia będą działały tak samo, jak na macOS.

iPadOS otworzył przed użytkownikami zupełnie nowe sposoby pracy na tabletach Apple, ale metody interakcji z systemem operacyjnym pozostały w gruncie rzeczy takie same, jak w iOS – przesuwanie palcem po ekranie dotykowym to wciąż najwygodniejszy sposób na znalezienie większości funkcji. Może się to jednak zmienić w iOS i iPadOS 14.

Fragmenty kodu iOS 14 i iPadOS 14 zostały przeanalizowane przez portal 9to5mac.com, który znalazł w nim informacje wskazujące na to, że nowa wersja systemu operacyjnego otrzyma pełne wsparcie dla myszy. Chociaż możliwość podłączenia „gryzonia” została dodana już w poprzedniej wersji oprogramowania, była ona mocno ograniczona. Opcja znalazła się w menu Dostępności, a mysz po prostu imitowała dotykowe sterowanie. Funkcja ta była stworzona dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Zgodnie z przeciekami, wsparcie dodane w iPadOS 14 ma przypominać to z macOS. Przykładowo, wybudzenie myszy natychmiast przywoła kursor. Kod wskazuje na to, że technologia ta będzie działała i z myszami Bluetooth, i z trackpadami. Niewykluczone, że Apple zdecyduje się wykorzystać ten ostatni czynnik i stworzyć klawiaturę Smart Keyboard z wbudowanym trackpadem.

To nie jedyny przeciek z iOS 14, który trafił do internetu. Wczoraj wspominaliśmy o nowych funkcjach Apple Watch – pulsoksymetrze i trackerze snu – ale do smartwatcha Apple może trafić również tryb dla dzieci z kontrolą rodzicielską. Ponadto nowe informacje zdobyte przez serwis MacRumors.com wskazują na to, że w iOS 14 rozszerzone zostanie wsparcie dla Apple Pencil.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kwiecień w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Astro Slide 5G – smartfon, palmtop i laptop w jednym

Newsy

Pokémon Go i inne tytuły Niantic w wersji do gry stacjonarnej

Newsy

Sound United ogłasza kompatybilność z oprogramowaniem usługi Roon dla 59 produktów Denon i Marantz

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!