Połącz się z nami

Newsy

iOS i iPadOS 13.4 już dostępne

Nowe Memoji, przydatne funkcje iCloud i ułatwione zakupy w AppStore.

Premiera iPadOS 13.4 nie była tajemnicą – w końcu nowy iPad Pro otrzymał go fabrycznie – ale oprócz niego Apple zdecydowało się na opublikowanie aktualizacji innych systemów operacyjnych. W iOS 13.4 otrzymujemy możliwość dzielenia się folderami iCloud oraz możliwość jednoczesnego kupowania apek na iOS i macOS.

W szczególności ta pierwsza funkcja może okazać się przydatna w obecnych, zdominowanych przez pracę zdalną czasach, pozwala ona bowiem na zamianę iCloud w swoisty klon np. Dropboxa. Użytkownik może podzielić się danym folderem z innym posiadaczem konta iCloud i udostępnić mu znajdujące się w nim pliki, a zawartość folderu będzie odświeżana na bieżąco. Ponadto może on zdecydować, czy dana osoba otrzyma jedynie wgląd do dokumentów i prawo ich pobierania, czy też będzie mogła je edytować lub dodawać nowe.

Kolejna ważna zmiana dotyczy App Store, który teraz może służyć do jednoczesnego zakupu apki w wersji na iOS i macOS (decyzja o udostępnieniu takiej możliwości stoi teraz po stronie dewelopera aplikacji). Użytkownicy dostali także do dyspozycji nowe naklejki Memoji oraz wsparcie dla zewnętrznych aplikacji nawigacyjnych w Apple CarPlay.

W iPadOS największą zmianą jest niewątpliwie dodanie pełnego wsparcia dla myszy i trackpadów, dzięki czemu tablety Apple coraz bardziej zbliżają się swoją funkcjonalnością do laptopów. Producent nie zapomniał także o innych systemach operacyjnych: macOS Catalina 10.15.4 otrzymał wsparcie dla współdzielonych folderów iCloud oraz funkcje ograniczania czasu spędzanego przed ekranem, watchOS 6.2 pozwoli nam dokonać zakupów w aplikacjach na Apple Watch, a tvOS 13.4 ułatwi dzielenie się zakupionymi filmami z rodziną.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Oppo Find X2 Pro

Testy

Donald Trump blokuje możliwość transakcji z WeChat i ByteDance

Newsy

Intel padł ofiarą poważnego wycieku danych

Newsy

Unpacked 2020: kolejne nowości od Samsunga

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!