Połącz się z nami

Newsy

IE najbezpieczniejszy – podsumowanie ubiegłego tygodnia

Szwedzi wprowadzają telewizor z Androidem, Brazylijczycy najbardziej spamują, a Polacy wyłudzają pieniądze. IE wygrywa w teście bezpieczeństwa przeglądarek.

Tegoroczne testy NSS Labs pokazały, że Internet Explorer 8 jest bezpieczniejszy od konkurentów. Parametr określony przez testujących jako „wskaźnik ogólnej ochrony” wyniósł 85% dla IE8, 29% dla Firefoksa 3.5 i Safari 4, 17% dla Chrome i mniej niż 1% dla Opery.

Te zaskakujące wyniki znacząco odbiegają od doświadczenia zwykłych użytkowników, którzy nieustannie atakowani są przez cyberprzestępców. Skąd się wzięły? W testach sprawdzano głównie skuteczność blokowania niebezpiecznych stron. Tylko czy dla przeciętnego internauty to rzeczywiście najważniejsza sprawa?

Źródło: http://www.microsoft.com/poland/centrumprasowe/prasa/10_04/07.mspx

Szwedzka firma People of Lava („Ludzie lawy”) zaprezentowała pierwszy telewizor z systemem Android i sklepem z aplikacjami.

Jakich aplikacji możemy potrzebować na telewizorze? Prognozę pogody, kurs akcji i ceny walut już widzieliśmy w telegazecie, więc to żadna nowość. Telewizor „Ludzi lawy” będzie jednak łączył się z siecią, więc obejrzymy na nim filmy z YouTube’a (w jakości HD 720p) i aktualizacje statusów z Twittera. Często jest to szybsze źródło informacji niż standardowy pasek z wiadomościami.

Ciekawe, czy – jak przystało na szwedzki produkt – telewizor będzie dostarczany w kartonowej paczce w wersji „złóż to sam”?

Źródło: http://www.peopleoflava.com/television/scandinavia/apps/

Uważaj na oszustów

W związku z sobotnią tragedią, która dotknęła Polskę pojawiła się fala oszustów chcących wyłudzić przy tej okazji nasze dane i pieniądze. W serwisach społecznościowych powstały dziesiątki grup związanych z katastrofą, prezydentem i żałobą.

Radzimy zastanowić się przed dołączeniem do takiej grupy, gdyż ich założycielom może chodzić o pozyskanie naszych danych – ważne wydarzenia są często wykorzystywane przez spamerów i naciągaczy.

Zwracamy również uwagę na stronę oferującą możliwość złożenia kondolencji rodzinom ofiar. Jej właściciel wyłudza w ten sposób pieniądze. Dopisanie do księgi kosztuje 30 złotych.

Źródło: serwisy społecznościowe

Brazylia najbardziej spamuje

Brazylia, Indie, Korea, Wietnam i USA otwierają ranking krajów z których rozesłano najwięcej

spamu w ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku. Polska trafiła na dziesiąte miejsce – wynika z badania firmy Panda Security.

Najczęstszą przynętą stosowaną przez spamerów jest obietnica dostępu do filmów lub zdjęć brazylijskich dziewcząt. Brazylijki pokonały Viagrę, fundusze inwestycyjne i pokera.

Badania pokazały także, że z jednego IP wysyłanych jest średnio jedynie pięć spamowych wiadomości.

Źródło: http://www.pspolska.pl/

Cytat tygodnia

„Każdemu zadaniu własny system wirtualny” – tak Adam Golański z Webhosting.pl opisał opisał projekt nowego, bezpiecznego systemu operacyjnego nad którym pracuje Joanna Rutkowska. Pięć słów, a wyjaśniają wszystko.

Źródło: http://webhosting.pl/Qubes.Joanna.Rutkowska.przedstawia.bezpieczny.system.operacyjny?page=0

Freelancer związa­ny z mediami od 2007 roku. Opublikował do tej pory ­ponad 500 artykułów m.in. dla Magazynu T3, Gazety Wyborczej, Onetu czy Nexta. Jako bloger pomaga przy projektowa­niu i wdroże­niach serwisów internetowych. Jest prezesem zarządu Stowarzyszenia FreelanCity.org.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Netflix udostępnia filmy edukacyjne na YouTube

Newsy

Facebook oznaczał zaufane źródła informacji jako spam

Newsy

8K bez tajemnic

Publikacje

TEST: Elgato Stream Deck

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!