Połącz się z nami

Newsy

Huawei wytacza sprawę Stanom Zjednoczonym

Powodem jest niekonstytucyjny zakaz korzystania z ich produktów.

Opublikowane

dnia

Wojna handlowa pomiędzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi wchodzi w kolejną fazę. Tym razem sprawa dotyczy Huawei i zakazu wykorzystania ich produktów przez pracowników służb federalnych. Spółka odpiera zarzuty o szpiegostwo i wytacza proces rządowi USA.

Sprawa sądowa założona została w Teksasie. Jej celem jest podważenie niedawnego Aktu o Autoryzacji Bezpieczeństwa Narodowego, który przestrzega pracowników administracji USA przed korzystaniem z urządzeń Huawei jako telefonów służbowych i zabrania współpracy z używającymi ich podwykonawcami. Według chińskiego producenta zakaz wprowadzony przez rząd Stanów Zjednoczonych jest niezgodny z konstytucją kraju i godzi w prawa wolnego rynku oraz dobre imię marki na świecie. Huawei podkreśla, że mimo wielu oskarżeń o szpiegowanie na rzecz Chin i oszustw bankowych USA nie przedstawiło żadnych konkretnych dowodów potwierdzających ich teorię, a proces może być jedynym sposobem na zmuszenie rządu do poparcia swoich twierdzeń.

Czy sprawa Huawei zakończy się podobnie, jak zeszłoroczny konflikt pomiędzy USA a producentem telefonów ZTE? W tym wypadku doszło do ugody – po zapłaceniu kary w wysokości miliarda dolarów ZTE ponownie otrzymało prawa do sprzedaży swoich produktów na terenie Stanów Zjednoczonych. W procesie Huawei gra toczy się jednak o znacznie wyższą stawkę, a mianowicie o obecność firmy na całym świecie. Wiele krajów, w tym Czechy czy Australia, zdecydowało się na ograniczenie zaufania względem chińskiej marki, a ich tropem już niedługo mogą podążyć kolejne. Jeśli Huawei wygra proces, może odzyskać klientów. Jeśli – co bardziej prawdopodobne – go przegra, jego wpływy na światowym rynku technologicznym mogą jednak poważnie zmaleć.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne