SOCJAL
Do góry


Kia prezentuje elektryczny koncept Imagine

Z 21 ekranami multimedialnymi w środku i jedwabnymi siedzeniami.

Samochody koncepcyjne dają producentom możliwość zaprezentowania pomysłów i technologii, które w komercyjnych modelach byłyby niemożliwe do wprowadzenia. Jednym z takich szalonych pojazdów jest Kia Imagine, designerskie auto o nietypowym ekranie multimedialnym.

Na desce rozdzielczej Kii Imagine naliczymy aż 21 osobnych wyświetlaczy dotykowych, każdy o wielkości dużego smartfona. Gdy spojrzy się na nie z punktu widzenia kierowcy, stworzą jeden, wygięty ekran, z poziomu którego można sterować wszystkimi funkcjami auta. To nie jedyne ekstrawaganckie rozwiązanie zastosowane przez projektantów Kii: siedzenia w aucie pokryte są jedwabiem, a ich design został zainspirowany pogniecionym papierem. Zamiast tworzyw sztucznych czy materiałów organicznych do ozdobienia auta wykorzystano tkaninę wyplecioną z metalowych włókien. Zawiasy tylnych drzwi samochodu umieszczone zostały natomiast pod słupkiem C, dzięki czemu otwierają się one do tyłu. Samochód został pokryty sześcioma warstwami srebrno-brązowego lakieru, a jego przednia szyba przechodzi bezpośrednio w dach.

Kia zapowiada, że Imagine nigdy nie trafi do sprzedaży jako produkt komercyjny, ale wiele z zaprojektowanych na użytek modelu elementów zostanie wykorzystane w przyszłych autach. W szczególności chodzi tutaj o nietypowy rysunek przednich i tylnych świateł, które być może już wkrótce zobaczymy w samochodach marki. Producent planuje także zastosowanie w nich podświetlanego emblematu Kia, który w Imagine znalazł się tuż nad krawędzią maski oraz pod szybą tylnych drzwi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy