Połącz się z nami

Newsy

Kia prezentuje elektryczny koncept Imagine

Z 21 ekranami multimedialnymi w środku i jedwabnymi siedzeniami.

Opublikowane

dnia

Samochody koncepcyjne dają producentom możliwość zaprezentowania pomysłów i technologii, które w komercyjnych modelach byłyby niemożliwe do wprowadzenia. Jednym z takich szalonych pojazdów jest Kia Imagine, designerskie auto o nietypowym ekranie multimedialnym.

Na desce rozdzielczej Kii Imagine naliczymy aż 21 osobnych wyświetlaczy dotykowych, każdy o wielkości dużego smartfona. Gdy spojrzy się na nie z punktu widzenia kierowcy, stworzą jeden, wygięty ekran, z poziomu którego można sterować wszystkimi funkcjami auta. To nie jedyne ekstrawaganckie rozwiązanie zastosowane przez projektantów Kii: siedzenia w aucie pokryte są jedwabiem, a ich design został zainspirowany pogniecionym papierem. Zamiast tworzyw sztucznych czy materiałów organicznych do ozdobienia auta wykorzystano tkaninę wyplecioną z metalowych włókien. Zawiasy tylnych drzwi samochodu umieszczone zostały natomiast pod słupkiem C, dzięki czemu otwierają się one do tyłu. Samochód został pokryty sześcioma warstwami srebrno-brązowego lakieru, a jego przednia szyba przechodzi bezpośrednio w dach.

Kia zapowiada, że Imagine nigdy nie trafi do sprzedaży jako produkt komercyjny, ale wiele z zaprojektowanych na użytek modelu elementów zostanie wykorzystane w przyszłych autach. W szczególności chodzi tutaj o nietypowy rysunek przednich i tylnych świateł, które być może już wkrótce zobaczymy w samochodach marki. Producent planuje także zastosowanie w nich podświetlanego emblematu Kia, który w Imagine znalazł się tuż nad krawędzią maski oraz pod szybą tylnych drzwi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne