Połącz się z nami

Newsy

HTC sprzedaje markę Vive?

Czy to koniec headsetów VR od HTC?

Opublikowane

dnia

Gogle VR marki HTC Vive zdobyły uznanie nie tylko graczy i entuzjastów wirtualnej rzeczywistości. Stały się one również (nieoficjalnym) ulubionym headsetem VR Apple. Stąd dziwić mogą pojawiające się coraz częściej plotki, według których HTC chce sprzedać markę Vive – lub nawet całą firmę.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami portalu Bloomberg, technologiczny gigant rozważa znaczące zmiany w swoich strukturach. Ich początkiem ma być zatrudnienie doradcy finansowego, którego zadaniem jest identyfikacja potencjalnych nabywców marki HTC Vive. Prawdziwość tych doniesień może potwierdzać stała obniżka ceny headsetu o 200 dolarów, którą łatwo interpretować jako próbę ponownego przyciągnięcia klientów do marki. W przypadku braku wystarczającego zainteresowania HTC może rozważyć sprzedaż swojego działu VR. Jeśli firma będzie nieprzerwanie notowała tak dramatyczne spadki, jak w ciągu ostatnich 5 lat, Bloomberg prognozuje nawet definitywną sprzedaż marki.

Z całą pewnością możemy jednak stwierdzić, że jakiekolwiek zmiany w HTC nastąpią nieprędko. Zapowiadany na koniec 2017 roku bezprzewodowy headset HTC Vive z obsługą platformy Google Daydream ma być znacznie tańszy, niż jego poprzednik, i współpracować ze znacznie słabszymi komputerami. Ponadto HTC pracuje nad przystosowaniem Vive do użytku służbowo-szkoleniowego (w tym do symulacji medycznych) i na pewno nie zdecyduje się na sprzedaż działu VR przed zakończeniem tego przedsięwzięcia.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne