Połącz się z nami

Newsy

Firefox zablokuje autoodtwarzanie dźwięku w wideo

Teraz zostaną objęte nim wszystkie materiały.

Opublikowane

dnia

Znienacka odtwarzające się, głośne materiały filmowe potrafią przyprawić o ból głowy. Mozilla o tym wie, dlatego w najnowszej aktualizacji przeglądarki Firefox da użytkownikom możliwość całkowitego zablokowania ich warstwy audio.

Funkcja blokowania dźwięku zostanie rozszerzona o wszystkie automatycznie startujące filmy zamieszczone na stronie. Stosowna opcja znajdzie się na pasku adresu – po kliknięciu w symbol litery „i” użytkownik będzie mógł wyciszyć lub zezwolić na automatycznie odtwarzanie dźwięku. Zawartość nie zostanie całkowicie zablokowana – odtworzy się ona w tle, bez warstwy dźwiękowej, a po kliknięciu na nią będzie można obejrzeć ją z dźwiękiem. Jedynym wyjątkiem od tej reguły będą strony, które otrzymają od użytkownika dostęp do kamery i mikrofonu. Są one najczęściej wykorzystywane do wideorozmów, dlatego Mozilla nie chce ograniczać ich funkcjonalności poprzez blokowanie dźwięku.

Nowa funkcja zostanie wprowadzona w aktualizacji 66, która trafi na nasze komputery i urządzenia z Androidem 19 marca. Firefox był jednym z pionierów wyciszania kart i blokowania samoodtwarzających się reklam z dźwiękiem, a w jego ślady poszło wielu konkurentów. Teraz prawie każda popularna przeglądarka internetowa posiada możliwość wyciszania nagle pojawiającej się głośnej zawartości.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Koniec dysputy pomiędzy Apple i Qualcomm

Firmy podpisały porozumienie licencyjne na 6 lat.

Opublikowane

dnia

Jeden z najgłośniejszych sporów w technologicznym świecie, jaki mogliśmy zaobserwować w ciągu ostatnich lat, właśnie dobiegł końca. Apple i Qualcomm porozumiały się w sprawie sporu o rzekomo skradzione rozwiązania patentowe i podpisały umowę licencyjną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Serce wydrukowane na drukarce 3D

Do jego stworzenia wykorzystano komórki pacjenta.

Opublikowane

dnia

Druk 3D jest stosowany w naukach medycznych nie od dzisiaj, ale do tej pory nie był on stosowany do drukowania w pełni działających organów. Aż do teraz – naukowcy zaprezentowali pierwsze unaczynione serce wydrukowane z ludzkich komórek.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne