Połącz się z nami

Newsy

Firefox zablokuje autoodtwarzanie dźwięku w wideo

Teraz zostaną objęte nim wszystkie materiały.

Opublikowane

dnia

Znienacka odtwarzające się, głośne materiały filmowe potrafią przyprawić o ból głowy. Mozilla o tym wie, dlatego w najnowszej aktualizacji przeglądarki Firefox da użytkownikom możliwość całkowitego zablokowania ich warstwy audio.

Funkcja blokowania dźwięku zostanie rozszerzona o wszystkie automatycznie startujące filmy zamieszczone na stronie. Stosowna opcja znajdzie się na pasku adresu – po kliknięciu w symbol litery „i” użytkownik będzie mógł wyciszyć lub zezwolić na automatycznie odtwarzanie dźwięku. Zawartość nie zostanie całkowicie zablokowana – odtworzy się ona w tle, bez warstwy dźwiękowej, a po kliknięciu na nią będzie można obejrzeć ją z dźwiękiem. Jedynym wyjątkiem od tej reguły będą strony, które otrzymają od użytkownika dostęp do kamery i mikrofonu. Są one najczęściej wykorzystywane do wideorozmów, dlatego Mozilla nie chce ograniczać ich funkcjonalności poprzez blokowanie dźwięku.

Nowa funkcja zostanie wprowadzona w aktualizacji 66, która trafi na nasze komputery i urządzenia z Androidem 19 marca. Firefox był jednym z pionierów wyciszania kart i blokowania samoodtwarzających się reklam z dźwiękiem, a w jego ślady poszło wielu konkurentów. Teraz prawie każda popularna przeglądarka internetowa posiada możliwość wyciszania nagle pojawiającej się głośnej zawartości.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Odtwarzacz multimedialny VLC z poważną luką bezpieczeństwa

Opublikowane

dnia

Odtwarzacz VLC Media Player to jeden z najpopularniejszych programów tego typu od wielu lat. Okazuje się jednak, że miliony jego użytkowników są obecnie narażone na atak z zewnątrz przez lukę, która znajduje się w ostatniej wersji oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne