SOCJAL
Do góry


Firefox zablokuje autoodtwarzanie dźwięku w wideo

Teraz zostaną objęte nim wszystkie materiały.

Znienacka odtwarzające się, głośne materiały filmowe potrafią przyprawić o ból głowy. Mozilla o tym wie, dlatego w najnowszej aktualizacji przeglądarki Firefox da użytkownikom możliwość całkowitego zablokowania ich warstwy audio.

Funkcja blokowania dźwięku zostanie rozszerzona o wszystkie automatycznie startujące filmy zamieszczone na stronie. Stosowna opcja znajdzie się na pasku adresu – po kliknięciu w symbol litery „i” użytkownik będzie mógł wyciszyć lub zezwolić na automatycznie odtwarzanie dźwięku. Zawartość nie zostanie całkowicie zablokowana – odtworzy się ona w tle, bez warstwy dźwiękowej, a po kliknięciu na nią będzie można obejrzeć ją z dźwiękiem. Jedynym wyjątkiem od tej reguły będą strony, które otrzymają od użytkownika dostęp do kamery i mikrofonu. Są one najczęściej wykorzystywane do wideorozmów, dlatego Mozilla nie chce ograniczać ich funkcjonalności poprzez blokowanie dźwięku.

Nowa funkcja zostanie wprowadzona w aktualizacji 66, która trafi na nasze komputery i urządzenia z Androidem 19 marca. Firefox był jednym z pionierów wyciszania kart i blokowania samoodtwarzających się reklam z dźwiękiem, a w jego ślady poszło wielu konkurentów. Teraz prawie każda popularna przeglądarka internetowa posiada możliwość wyciszania nagle pojawiającej się głośnej zawartości.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy