SOCJAL
Do góry

Google wspiera projekt Neverware CloudReady

Teraz łatwiej uruchomimy Chrome OS w chmurze na pecetach.

System operacyjny od Google, chociaż mniej znany od swoich głównych konkurentów, charakteryzuje się szybkością i prostotą. Niestety, cieszyć się nim mogą tylko posiadacze chromebooków. Aby zmienić ten stan rzeczy, firma Neverware opracowała projekt CloudReady – system operacyjny Google jako usługę w chmurze. Właśnie doczekał się on oficjalnego wsparcia finansowego od Google.

System operacyjny CloudReady jest skonstruowany na bazie open-source’owego systemu Chromium od Google. Oczywiście nie będzie on identyczny z Chrome OS pod względem graficznym, ale jego funkcjonalności mają współpracować z usługami Google. Sprzęt z zainstalowanym CloudReady może być zdalnie zarządzany przez konsolę administracyjną Google. Dzięki systemowi operacyjnemu zostanie również zwiększone bezpieczeństwo korzystania ze starych komputerów, w których nie ma co liczyć na aktualizację software’u i załatanie luk bezpieczeństwa.

Usługa jest skierowana przede wszystkim do szkół, uniwersytetów i przedsiębiorstw. CloudReady jest zaprojektowane pod wymagania starszych komputerów – aby twoi pracownicy mogli cieszyć się chmurową wersją Chrome OS wystarczą sześcioletnie, kupione hurtowo laptopy na Windowsie 7. Usługa działa od 2015 roku i na chwilę obecną istnieje w ponad 1000 szkół na całym świecie. Obecnie wchodzi ona w kolejną fazę rozwoju i pozyskiwania inwestorów – pierwszym z nich zostało oczywiście Google. Bezpłatny okres próbny CloudReady jest dostępny na stronie producenta.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy