Połącz się z nami

Newsy

Google pracuje nad projektem składanego urządzenia

Na razie tylko w ramach patentu.

Opublikowane

dnia

Do grona producentów rozważających stworzenie składanego sprzętu dołączyło Google. Firma nie zaprezentowała konkretnego projektu urządzenia, ale opracowany przez nią wniosek patentowy prezentuje kilka wariantów przyszłego produktu.

W przeciwieństwie do propozycji Samsunga czy Huawei, projekt Google nie skupia się na możliwości złożenia urządzenia na płasko, ale wykorzystuje fakt, że w miejscu zgięcia dwie części ekranu będą od siebie lekko odstawać. We wniosku patentowym Google sprzęt składa się na kształt portfela lub – w innym zaprezentowanym w nim wzorze – harmonijki. W szczególności ten ostatni design jest ciekawy, ponieważ po dwukrotnym złożeniu ekranu urządzenie przyjmuje na powrót klasyczny, zbliżony do prostokąta przekrój, chociaż jest oczywiście znacznie grubsze od nowoczesnych smartfonów. Co ciekawe, wniosek nie precyzuje, czy opisywany w nim sprzęt ma być w ogóle smartfonem – składane ekrany są obecnie najpopularniejsze w telefonach, ale być może Google planuje wprowadzenie ich do innej kategorii urządzeń.

Jak to bywa z patentami, nie wiadomo, czy staną się one rzeczywistością – producenci często składają wnioski patentowe na projekty, które nigdy nie zostają zaprezentowane światu. Mimo tego to nic dziwnego, że Google eksperymentuje z nową technologią. Składane telefony to póki co jeden z najważniejszych trendów tego roku, więc wiele marek zdecydowało się na jego uważną obserwację. Nad projektami swoich urządzeń zastanawiają się między innymi Apple i Motorola, a nieco więcej informacji na temat swoich produktów podało Xiaomi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny

Dwie astronautki wymieniły zepsuty zasilacz.

Opublikowane

dnia

Spacer kosmiczny odbyty jedynie w kobiecym składzie był przez wiele lat jedynie marzeniem. Dopiero w piątek dwie amerykańskie astronautki, Christina Koch i Jessica Meir, po raz pierwszy z powodzeniem spędziły ponad siedem godzin na zewnątrz stacji kosmicznej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Motorola Razr ze składanym ekranem już w listopadzie

Oficjalny powrót jednego z najbardziej rozpoznawalnych telefonów.

Opublikowane

dnia

Motorola ogłosiła, że w październiku swoją premierę będzie miał telefon z klapką Razr. Wbrew pozorom nie cofnęliśmy się do 2004 roku – nowy Razr to następca kultowego modelu V3, ale wyposażony w pojedynczy, składany ekran.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne