Połącz się z nami

Newsy

Google pracuje nad projektem składanego urządzenia

Na razie tylko w ramach patentu.

Opublikowane

dnia

Do grona producentów rozważających stworzenie składanego sprzętu dołączyło Google. Firma nie zaprezentowała konkretnego projektu urządzenia, ale opracowany przez nią wniosek patentowy prezentuje kilka wariantów przyszłego produktu.

W przeciwieństwie do propozycji Samsunga czy Huawei, projekt Google nie skupia się na możliwości złożenia urządzenia na płasko, ale wykorzystuje fakt, że w miejscu zgięcia dwie części ekranu będą od siebie lekko odstawać. We wniosku patentowym Google sprzęt składa się na kształt portfela lub – w innym zaprezentowanym w nim wzorze – harmonijki. W szczególności ten ostatni design jest ciekawy, ponieważ po dwukrotnym złożeniu ekranu urządzenie przyjmuje na powrót klasyczny, zbliżony do prostokąta przekrój, chociaż jest oczywiście znacznie grubsze od nowoczesnych smartfonów. Co ciekawe, wniosek nie precyzuje, czy opisywany w nim sprzęt ma być w ogóle smartfonem – składane ekrany są obecnie najpopularniejsze w telefonach, ale być może Google planuje wprowadzenie ich do innej kategorii urządzeń.

Jak to bywa z patentami, nie wiadomo, czy staną się one rzeczywistością – producenci często składają wnioski patentowe na projekty, które nigdy nie zostają zaprezentowane światu. Mimo tego to nic dziwnego, że Google eksperymentuje z nową technologią. Składane telefony to póki co jeden z najważniejszych trendów tego roku, więc wiele marek zdecydowało się na jego uważną obserwację. Nad projektami swoich urządzeń zastanawiają się między innymi Apple i Motorola, a nieco więcej informacji na temat swoich produktów podało Xiaomi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne