Połącz się z nami

Newsy

Google planuje budowę centrum danych w Polsce

Wartość inwestycji szacowana jest na 2 mld USD.

Wraz z rozwojem portfolio usług chmurowych oferowanych przez Google rozwija się także towarzysząca mu infrastruktura. Już niedługo zawita ona także nad Wisłę – w Polsce powstanie centrum przetwarzania danych Google Cloud.

Centrum zostanie zlokalizowane w Warszawie i będzie obejmowało rejon Europy Środkowo-Wschodniej. W skład polskiego regionu chmury wejdą trzy niezależne strefy o własnej strukturze technicznej i oprogramowaniu. Szacuje się, że znajdzie w nim pracę kilka tysięcy osób, z których część zostanie dodatkowo przeszkolona w programie szkoleń podnoszących kompetencje w zakresie zarządzania systemami chmurowymi i cyfryzacji przedsiębiorstw. Do końca roku Google planuje objąć nimi aż 10 tysięcy uczestników; praca samego centrum ma natomiast ruszyć na początku 2021 roku.

Wartość warszawskiej inwestycji to aż 2 mld USD, co czyni z niej jedną z największych tego typu inicjatyw w naszej części Europy. Google nie jest jedynym gigantem technologicznym, który decyduje się na rozbudowanie swojej infrastruktury właśnie nad Wisłą. Na początku maja podobny program przedstawił także Microsoft, który planuje stworzenie polskiego data center i inwestycje w rozwój kompetencji cyfrowych rodzimych przedsiębiorstw. Wartość tej inwestycji jest szacowana na około 1 mld USD.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Nowa aplikacja Xbox z możliwością streamingu gier na smartfony z Androidem

Newsy

Royole prezentuje składany Flexpai 2

Newsy

Znamy wymagania sprzętowe Cyberpunka 2077 na PC

Newsy

TikTok wciąż będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!