Connect with us

Cześć, czego dzisiaj szukasz?

Newsy

Głównym atutem iPhone’a 6 będzie wyświetlacz?

Według Forbesa, wyświetlacz będzie największym atutem kolejnej wersji smartfona Apple. Co ciekawe, nie ze względu na jego rozmiary.

Owszem, iPhone 6 ma dysponować dużym wyświetlaczem. Jednak naszą uwagę przyciąga to, że według Forbesa, ma on korzystać z technologii Quantum Dot (QD) zastosowanej już w tablecie Kindle Fire HDX. Apple przygotowuje jednak swoją, ulepszoną wersję tego ekranu.

Według Apple, iPhone 6 ma posiadać dużo bogatszą gamę kolorów niż ma to miejsce w przypadku produktu Kindle. Co więcej, wyświetlacze z technologią QD wymagają mniejszej ilości energii, oferują lepszą jasność oraz żywotność. QD może także być stosowane w elastycznych wyświetlaczach.

Technologia Quantum Dot dostarczana jest przez firmę Nanosys, która posiada ponad 300 patentów na tego typu wyświetlacze. Głównym inwestorem w Nanosys jest Samsung. Co prawda firma nie potwierdziła, że iPhone 6 będzie korzystał z QD, jednak technologia ta może być stosowana w każdym urządzeniu – począwszy od smartfonów aż po 85-calowe telewizory.

Za wykorzystaniem w iPhonie 6 technologii QD przemawia również fakt, iż Apple dysponuje patentem złożonym 18 miesięcy temu na aplikację korzystającą z Quantum Dot. Zatem firma pracuje nad skutecznym jej stosowaniem już od dłuższego czasu.

Student Informatyki i Ekonometrii na Politechnice Gdańskiej, zapalony fotograf i multiinstrumentalista.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowy numer

Reklama

Może cię też zainteresować

Newsy

Prototyp jest wykonany z tkaniny i kompatybilny z soczewkami korekcyjnymi.

Testy

Nowy procesor Apple M1 w MacBooku Air to cicha, szybka i ultralekka rewolucja.

Newsy

Uruchomimy na nich tylko programy z Mac App Store.

Testy

Testujemy mniejszego i tańszego kuzyna flagowca.