Połącz się z nami

Newsy

Francja zakazuje korzystania ze smartfonów w szkołach

Prawo ma pomóc w walce z uzależnieniem młodzieży od telefonów.

Korzystanie ze smartfonów na lekcjach i pomiędzy nimi staje się plagą wśród uczniów. Od początku nowego roku szkolnego będzie ono we Francji nielegalne – nowe prawo zakazuje włączania telefonów na terenie placówek edukacyjnych.

Zakaz będzie dotyczył wszystkich szkół, w których uczą się dzieci i nastolatkowie poniżej 15 roku życia. Uczniowie będą zmuszeni do zostawienia telefonów w domu lub wyłączenia ich w trakcie przebywania w szkole. W przypadku francuskich liceów o wprowadzeniu obostrzeń zadecyduje dyrekcja szkoły. Nowe prawo dotyczy także innych urządzeń z dostępem do internetu, w tym laptopów i tabletów. Wyjątkiem objęte zostanie oczywiście korzystanie z nich w ramach zajęć oraz przez uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności są zmuszeni do posługiwania się sprzętem elektronicznym (na przykład z oprogramowaniem czytającym tekst na głos).

Od 2010 roku francuskie szkoły zakazują korzystania z telefonów podczas lekcji, ale dopiero teraz zakaz ten objął także przerwy. Zgodnie z opinią francuskiego rządu nowe prawo ma pomóc w walce z uzależnieniem młodzieży od smartfonów. Jego ofiarą padają coraz młodsze dzieci. Z technicznego punktu widzenia ciekawe, jak nowe prawo będzie egzekwowane przez szkoły: za pomocą szkolnego monitoringu, dyżurów nauczycielskich czy w jeszcze inny sposób? O tym, czy „ban na telefony” rzeczywiście przyniósł wymierne korzyści przekonamy się już wkrótce.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Xiaomi pracuje nad bezprzewodowym ładowaniem 80 W

Newsy

Google Pixel 5 i Pixel 4a 5G oficjalnie

Newsy

Mobile Vikings, czyli traktuj bliźniego swego jak siebie samego

Publikacje

Oficjalna premiera Sony Xperia 5 II

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!