Połącz się z nami

Newsy

Facebook stworzył alternatywę dla Allegro i OLX

Facebook Marketplace to sposób na zakup lub odsprzedanie zalegających nam towarów.

Opublikowane

dnia

Facebook to bez dwóch zdań największa sieć społecznościowa na świecie, bez której większość ludzi nie wyobraża sobie juz dzisiaj życia. Teraz jednak wyobraźcie sobie, że ten światowy gigant stworzył wbudowaną w swój system usługę Marketplace, która pozwala na handel i kupno towarów podobnie jak OLX czy Allegro.

Facebook Marketplace to przynajmniej w założeniu sposób na zakup lub odsprzedanie zalegających nam towarów takich jak sprzęt elektroniczny, meble czy ubrania. W praktyce może to się jednak przerodzić w poważną konkurencją dla największych serwisów aukcyjnych. W tej chwili Marketplace działa tylko w USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Jest dostępny tylko dla osób powyżej 18 roku życia i można się do niego dostać z poziomu aplikacji Facebook. Mechanika jest prosta: robimy zdjęcia naszego przedmiotu, dodajemy krótki opis, cenę i udostępniamy naszą ofertę w określonym sektorze. Osoba zainteresowana naszym przedmiotem może zaoferować inną cenę, potwierdzić swoja lokalizację i umówić się na odebranie. Wyszukiwanie odbywa się z pomocą filtrów lub lokalizacji. Z oficjalnego oświadczenia wynika, że Facebook nie bierze w żadnym stopniu udziału w transakcji i wszytko odbywa się tylko pomiędzy sprzedającym, a kupującym. Co za tym idzie, Facebook nie pobiera opłat za przeprowadzoną transakcję, ale również nie bierze odpowiedzialności za jakiekolwiek nieprzyjemne skutki czy niezgodność przedmiotu z opisem. Z całą pewnością Marketplace z czasem zostanie wprowadzony również w innych krajach i istnieje spora szansa, że zawłaszczy sobie kawałek tortu, którym do tej pory objadały się znane nam serwisy aukcyjne.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne