Połącz się z nami

Newsy

Facebook stworzył alternatywę dla Allegro i OLX

Facebook Marketplace to sposób na zakup lub odsprzedanie zalegających nam towarów.

Opublikowane

dnia

Facebook to bez dwóch zdań największa sieć społecznościowa na świecie, bez której większość ludzi nie wyobraża sobie juz dzisiaj życia. Teraz jednak wyobraźcie sobie, że ten światowy gigant stworzył wbudowaną w swój system usługę Marketplace, która pozwala na handel i kupno towarów podobnie jak OLX czy Allegro.

Facebook Marketplace to przynajmniej w założeniu sposób na zakup lub odsprzedanie zalegających nam towarów takich jak sprzęt elektroniczny, meble czy ubrania. W praktyce może to się jednak przerodzić w poważną konkurencją dla największych serwisów aukcyjnych. W tej chwili Marketplace działa tylko w USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Jest dostępny tylko dla osób powyżej 18 roku życia i można się do niego dostać z poziomu aplikacji Facebook. Mechanika jest prosta: robimy zdjęcia naszego przedmiotu, dodajemy krótki opis, cenę i udostępniamy naszą ofertę w określonym sektorze. Osoba zainteresowana naszym przedmiotem może zaoferować inną cenę, potwierdzić swoja lokalizację i umówić się na odebranie. Wyszukiwanie odbywa się z pomocą filtrów lub lokalizacji. Z oficjalnego oświadczenia wynika, że Facebook nie bierze w żadnym stopniu udziału w transakcji i wszytko odbywa się tylko pomiędzy sprzedającym, a kupującym. Co za tym idzie, Facebook nie pobiera opłat za przeprowadzoną transakcję, ale również nie bierze odpowiedzialności za jakiekolwiek nieprzyjemne skutki czy niezgodność przedmiotu z opisem. Z całą pewnością Marketplace z czasem zostanie wprowadzony również w innych krajach i istnieje spora szansa, że zawłaszczy sobie kawałek tortu, którym do tej pory objadały się znane nam serwisy aukcyjne.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne