Połącz się z nami

Newsy

e-zakupy bezpieczniej

Hacker Safe to nowe rozwiązanie firmy McAfee, które sprzyja bezpieczeństwu użytkowników Internetu. Udostępnia bowiem informacje o miejscach w sieci, w których można kupować bez ryzyka.

Firma McAfee, Inc. poinformowała o zakończeniu procesu przejęcia prywatnej firmy ScanAlert, Inc., twórcy usługi certyfikacji stron internetowych tzw. HACKER SAFE. Usługa ta udostępnia konsumentom informacje o miejscach w sieci Internet, w których można bezpiecznie kupować, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo ponad 50 milionów transakcji handlu elektronicznego miesięcznie.

Technologia ScanAlert zostanie zintegrowana z McAfee SiteAdvisor, nagradzanym narzędziem służącym do bezpiecznego wyszukiwania i przeglądania stron WWW. SiteAdvisor, pobrany do tej pory przez ponad 100 milionów użytkowników, ponad miliard razy dziennie udostępnia opinie o bezpieczeństwie stron internetowych. Kompleksowe rozwiązanie ScanAlert jest doskonałym uzupełnieniem dostarczanej przez McAfee platformy bezpieczeństwa dla komputerów osobistych.

\”W obliczu coraz większych zagrożeń pojawiających się w Internecie, konsumenci coraz lepiej rozumieją, że odwiedzanie niesprawdzonych i niecertyfikowanych stron internetowych to kuszenie losu.\” mówi Dave DeWalt, prezes i dyrektor generalny McAfee

Brytyjska firma NGS (Next Generation Security) Software Ltd. poinformowała niedawno, że tysiące dostępnych w Internecie serwerów baz danych jest pozbawione niezbędnych aktualizacji, co czyni je podatnymi na zagrożenia.i Jednocześnie rośnie intensywność ataków, coraz częściej kierowanych na witryny Web 2.0 i portale społecznościowe, z których
przestępcy kradną dane osobowe użytkowników, wykorzystywane potem do maskowania innych ataków.

Powszechne wśród użytkowników Internetu nawyki, takie jak odwiedzanie nieznanych witryn, otwieranie poczty od nieznanych nadawców czy wymienianie się zdjęciami i plikami muzycznymi, stwarzają profesjonalnym hakerom znakomite warunki do działania. Z drugiej strony, według badania przeprowadzonego w 2006 roku przez grupę TNS, 70% konsumentów zrezygnowało ze złożenia zamówień przez Internet ze względu na brak pewności bezpieczeństwa transakcji.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.mcafee.com/websecurity.

Źródło: Informacja prasowa

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

DiceKeys – generowanie bezpiecznych haseł za pomocą… kości

Newsy

Starsze wersje Androida z poważnym błędem

Newsy

CERT ostrzega przed oszustami wyłudzającymi dane

Newsy

Facebook dodaje opcję usuwania aktywności poza Facebookiem

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!