Połącz się z nami

Zapytaj T3

Czy można wymienić dysk w konsoli PS4?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Czasy kiedy konsole posiadały niewymienne dyski już dawno odeszły w zapomnienie. PS4 podobnie jak jej poprzedniczka posiada możliwość wymiany wbudowanego twardziela na inny nośnik o większej pojemności. Zanim jednak wybierzesz się na zakupy, pamiętaj, aby nowy dysk twojej konsoli był 2,5-calowym nośnikiem SATA o wysokości nie większej niż 9,5 mm.

Przed przystąpieniem do wymiany dysku zrób kopię zapasową save’ów. Jeśli jesteś posiadaczem abonamentu PS Plus, to czynność tę możesz wykonać przez internet przerzucając save’y do chmury. Gdy nie masz opłaconej subskrypcji, pozostaje ci przegranie plików na pendrive’a sformatowanego w FAT32.

Po zrobieniu backupu, pora dobrać się do dysku zdejmując część wierzchnią obudowy konsoli. Gdy to zrobisz, zyskasz dostęp do kieszeni z dyskiem, który wyjmiesz z niej wykręcając kilka śrubek. Teraz wystarczy zamienić stary nośnik na nowy i voila – od tej pory możesz cieszyć się konsolą z dyskiem zdolnym pomieścić o wiele więcej gier niż dotychczas. Cała operacja nie powinna ci zająć więcej niż kilka minut.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Streaming gier wideo

Testy

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Samsung QLED najlepszym przyjacielem nowych konsol

Newsy

Dell prezentuje nowości z serii XPS, G i Alienware

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!