Connect with us

Cześć, czego dzisiaj szukasz?

Newsy

CES 2021: Sony prezentuje nowe głośniki z serii 360 Reality Audio

Bezprzewodowe audio z dźwiękiem 360 stopni.

Linia 360 Reality Audio od Sony pojawiła się już w kilku poprzednich edycjach CES i była wyczekiwana przez wielu audiofilów. Teraz producent zaprezentował należące do niej bezprzewodowe głośniki, które już wkrótce trafią do sprzedaży.

Na początek Sony zdecydowało się na wypuszczenie dwóch urządzeń, oznaczonych nazwami SRS-RA5000 oraz SRS-RA3000. To głośniki stworzone po to, by wypełniać pomieszczenie równomiernie roznoszącym się dźwiękiem. Są one kompatybilne z Alexą i Asystentem Google (acz bez funkcji inteligentnego głośnika), a oprócz Bluetootha i Wi-fi posiadają także wsparcie dla Chromecasta.

Droższy model, SRS-RA5000, otrzymał łącznie siedem przetworników: trzy skierowane do góry, trzy boczne oraz pojedynczy, wewnętrzny woofer do podbijania niskich tonów. Konstrukcja ta umożliwi stworzenie dookoła niego jednolitej sfery muzycznej. Sprzęt został ponadto wyposażony w manualny system kalibracji dźwięku, pozwalający dopasować ustawienia odtwarzania do aktualnej pozycji głośnika w pomieszczeniu. Jego cena została ustalona na 600 EUR (ok. 2 700 PLN).

Drugi sprzęt, SRS-RA3000, otrzyma dwa tweetery i jeden woofer; dzięki specjalnej konstrukcji urządzenie ma równomiernie emitować dźwięk dookoła siebie. Niskie tony dodatkowo podkręcą dwa pasywne radiatory. Mniejszy głośnik jest odporny na zawilgocenie i potrafi automatycznie dostosowywać swoje brzmienie do warunków otoczenia. Zapłacimy za niego 360 EUR (ok. 1 620 PLN). Obydwa modele trafią do sprzedaży w lutym bieżącego roku.

 

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowy numer

Reklama

Może cię też zainteresować

Testy

Testujemy mniejszego i tańszego kuzyna flagowca.

Newsy

Firma mocno stawia na elektromobilność.

Newsy

„Zieloni” pokazali także mobilne wersje kart RTX 3000.