Połącz się z nami

Newsy

CES 2019: Intel prezentuje prototyp procesora 10 nm

Oprócz niego – sześć nowych podzespołów 14 nm.

Opublikowane

dnia

Ledwie kilkanaście godzin po premierze Ryzenów swoje nowości zaprezentował najważniejszy konkurent AMD, czyli Intel. Po raz pierwszy pokazał on publicznie procesor Core wykonany w wyczekiwanej architekturze 10 nm.

Musieliśmy się długo na niego naczekać, ale nareszcie jest: Ice Lake 10 nm to pierwszy podzespół wykonany w mikroarchitekturze Sunny Cove. Procesor charakteryzuje się kompatybilnością z Wi-fi 6, złączami Thunderbolt 3 oraz posiada DL Boost, czyli system uczenia maszynowego, który może zostać wykorzystany przez sztuczną inteligencję. Generacja Ice Lake będzie kompatybilna z ogłoszoną w zeszłym roku technologią Foveros polegającą na tworzeniu wspólnie działających stosów podzespołów. Nowe procesory pojawią się w komputerach jeszcze w tym roku – jednym z nich może być bliżej nieznany komputer 2-w-1 z serii Dell XPS, który został zaprezentowany podczas konferencji.

Poza Ice Lake Intel zaprezentował kolejne procesory desktopowe należące do 9 generacji wykonanej w architekturze 14 nm. Co ciekawe, aż pięć spośród nich nie otrzymało zintegrowanego układu graficznego, jedynie w dość niskim Core i5-9400 znalazło się miejsce dla Intel UHD Graphics 630. Pozostałe, począwszy od najsłabszego Core i3-9350KF (4 rdzenie i wątki, 4-4,6 GHz) aż po mocny Core i9-9900KF (8 rdzeni, 16 wątków, 3,6-5 GHz) nie mają wbudowanego GPU. Dzięki temu mogą być tańsze, a zatem bardziej konkurencyjne w porównaniu z AMD, który nie montuje czipów graficznych w Ryzenach. Nie możemy jednak tego potwierdzić, ponieważ producent nie podał jeszcze cen procesorów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne