SOCJAL
Do góry


CES 2018: głośnik bezprzewodowy Jooki sterowany… figurkami

Programowalna rozrywka dla dzieci.

Chyba wszyscy pamiętamy, jakim hitem wśród najmłodszych były figurki Amiibo i Skylanders. Bezprzewodowy głośnik Jooki działa na podobnej zasadzie – umieszczone w kolorowych figurkach etykiety RFID służą jednak nie go gry, ale do zaprogramowania playlist z piosenkami i bajkami.

Ideą przyświecającą belgijskiej firmie MuuseLabs było stworzenie bezpiecznej, w pełni nadzorowanej przez rodzica rozrywki dla dzieci, która zapewni im możliwość obcowania z fizycznymi nośnikami, a jednocześnie nie będzie wymagała wykorzystania smartfona lub tableta. Jooki to głośnik Wi-Fi/Bluetooth z możliwością odczytu etykiet RFID. Te zaś znajdują się w uroczych plastikowych figurkach, które dziecko może postawić na specjalnej płytce magnetycznej umieszczonej na środku głośnika. Każda figurka może mieć zakodowaną określoną zawartość: playlistę zawierającą piosenki (również te z radia internetowego), podcasty lub nawet zaśpiewane przez rodzica kołysanki. Rodzic samodzielnie układa playlistę i programuje figurkę za pomocą powiązanej aplikacji. Jak to przystało na produkt przeznaczony dla najmłodszych, głośnik jest odporny na upuszczenie, zalanie lub zabrudzenie.

Jooki kosztuje 199 EUR (ok. 830 PLN) i jest już dostępny w sprzedaży przez stronę MuuseLabs. W zestawie otrzymujemy głośnik i pięć figurek. Producent oferuje również dodatkowe figurki i żetony RFID.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy