Połącz się z nami

Newsy

CAPTCHA ulepszona, czyli koniec wpisywania znaków z obrazków

Już nie będziemy musieli decydować czy literka na obrazku bardziej przypomina „w” czy „m”.

Opublikowane

dnia

CAPTCHA to jeden z wynalazków internetu, który szczególnie uprzykrza nam życie. Oczywiście rozwiązanie to jest potrzebne i niesie ze sobą wiele korzyści ale trzeba przyznać, że dotychczasowy sposób weryfikacji naszego człowieczeństwa był odrobinę irytujący. Teraz jednak Google wprowadziło nowe rozwiązanie, które ma nas wyręczyć w tym procesie.

System CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart) to mało eleganckie rozwiązanie dla poważnego problemu z jakim musiał zmierzyć się internet. W celu weryfikacji użytkownika i ograniczenia botom dostępu do pewnych treści wprowadzono system liter na obrazkach, które trzeba było przepisać do dedykowanego okna. W skrócie ten prosty system ma na celu sprawdzenie czy jesteśmy człowiekiem. Rozwiązanie to powstrzymuje boty i jest pierwszą linią obrony w przypadku ataków DDOS.

Założeniem systemu reCAPTCHA było stworzenia narzędzia, które skutecznie zweryfikuje czy jesteśmy istotą ludzką. Miedzy innymi dlatego zadania jakie stawia przed nami system są skrojone tak, aby tylko człowiek był w stanie je rozwiązać. Problem w tym, że od wielu lat mechanizm ten nie ulegał jakiejś szczególnej zmianie, a obrazki bywały często trudne do odczytania nawet dla osób z okiem elfa.

Teraz jednak Google wprowadza kompletną rewolucję. Nowy system działa bez naszej ingerencji  i na podstawie aktywności, ruchów kursora i nauki zachowań sam decyduje czy ma do czynienia z człowiekiem. Dla nas oznacza to, że już nigdy nie będziemy musieli decydować czy literka na obrazku bardziej przypomina „w” czy „m”. Tylko w przypadku kiedy system stwierdzi, że nasze zachowania nie do końca wpisują się w założone normy, przed naszymi oczami pojawi się znany „deszyfrator”. Nowa reCAPTCHA ma stopniowo zastępować i ostatecznie wyeliminować dotychczasowy system.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Foodie Love” – nowy serial HBO Europe w reżyserii Isabel Coixet

Premiera w HBO GO już 25 grudnia.

Opublikowane

dnia

przez

Foodie Love to nowy hiszpański serial wyprodukowany przez HBO Europe. Serial w reżyserii nagrodzonej statuetką Goi Isabel Coixet opowiada historię pary, którą połączyła pasja do dobrego jedzenia. Premiera wszystkich odcinków serialu odbędzie się 25 grudnia w HBO GO, na antenie HBO3 odcinki emitowane będą od 3 stycznia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Escobar Fold 1 – składany telefon od brata narkotykowego lorda

Wytrzymalszy od Galaxy Fold, tańszy od iPhone’a.

Opublikowane

dnia

Do składanej rewolucji dołącza kolejny producent, tym razem dość niespodziewany. Kto bowiem wpadłby na to, że brat jednego z najbardziej wpływowych narkotykowych bossów Ameryki Południowej, Pablo Escobara, uraczy technologiczny świat składanym smartfonem?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne