Połącz się z nami

Newsy

Butterfly iQ – narzędzie do zdalnego badania USG

Badanie jest na żywo obserwowane przez lekarza.

Sytuacja na świecie zmusza wiele osób do rezygnacji z wizyt lekarskich. W największym niebezpieczeństwie znajdują się pacjenci, którzy zmagają się z przewlekłymi chorobami lub należą do grupy podwyższonego ryzyka zachorowania na COVID-19. Nic dziwnego, że narzędzia telemedyczne zyskują coraz większą popularność – jednym z nich jest Butterfly iQ.

Butterfly iQ to kompaktowe narzędzie do badań USG, które łączy się z urządzeniem działającym na iOS. Jego integralną częścią jest aplikacja TeleGuidance, pozwalająca na przeprowadzenie telekonferencji z lekarzem. Dzięki transmisji wideo, lekarz może na bieżąco interpretować wyniki badania; specjalista otrzyma także możliwość zdalnej korekcji i wyostrzania obrazu. Elementy rzeczywistości rozszerzonej nauczą użytkownika, jak w prawidłowy sposób trzymać miniaturowy ultrasonograf i przeprowadzać badanie.

Urządzenie od Butterfly może być wykorzystywane w warunkach domowych lub szpitalnych – USG może wykonać nawet osoba, która nigdy nie przeszła specjalistycznego szkolenia. Jest ono także użyteczne w walce z pandemią COVID-19, wirus wywołuje bowiem nienaturalne zgrubienie opłucnej, które widoczne jest w obrazowaniu ultradźwiękowym. Korzystanie z Butterfly iQ umożliwi diagnostykę choroby bez narażania lekarzy na kontakt z wirusem.

Obecnie urządzenie kosztuje 2 000 USD (ok. 8 420 PLN), a wraz z nim należy wykupić subskrypcję do oprogramowania telemedycznego Butterfly. Jest ono dostępne także w nieco tańszych pakietach dla lekarzy – mogą oni wypożyczyć ultrasonografy konkretnym pacjentom.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

SpaceX wynosi kolejne 60 satelitów Starlink na orbitę

Newsy

Targi CES 2021 odbędą się, ale w nieco innym kształcie

Newsy

The Sero, The Frame i The Serif – telewizory, które pasują do każdego stylu życia

Newsy

TEST: Jade Audio EW1 by FiiO

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!