Połącz się z nami

Newsy

Błąd bezpieczeństwa na Twitterze

Aby ochronić swoje dane, zmień hasło.

Opublikowane

dnia

O wyciekach danych najczęściej dowiadujemy się już po fakcie. Tym razem stało się odwrotnie: bug dający osobom trzecim dostęp do kont na Twitterze został wykryty zanim doszło do poważnego wycieku. Portal przestrzega: aby w stu procentach uchronić się przed utratą danych, należy niezwłocznie zmienić hasło dostępu.

Na czym polega wspomniany na wstępie błąd? Twitter przechowuje dane logowania użytkowników, w tym ich hasła, w postaci zaszyfrowanych ciągów liter i cyfr. Wewnętrzny bug systemu spowodował jednak, że szyfrowanie zniknęło, a hasła przez pewien bliżej nieokreślony czas były przechowywane w postaci tekstowej na firmowych serwerach. Według firmy problem został już rozwiązany i nie ma żadnego dowodu na jakikolwiek wyciek danych poza portal. Mimo tego Twitter radzi, aby na wszelki wypadek zmienić hasło do konta i zastanowić się nad jego zmianą także na innych portalach, na którym jest używane.

Twitterowi udało się zapobiec wyciekowi danych, ale nie każdemu portalowi poszczęści się taka sztuka. Warto zatem pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: nie należy powtarzać haseł dostępu, w szczególności na portalach, na których podajemy dane osobowe z gatunku tych prywatnych, a kiedy jest to możliwe, warto korzystać z dwuetapowej weryfikacji logowania i menedżera haseł.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne