Połącz się z nami

Newsy

Błąd bezpieczeństwa na Twitterze

Aby ochronić swoje dane, zmień hasło.

Opublikowane

dnia

O wyciekach danych najczęściej dowiadujemy się już po fakcie. Tym razem stało się odwrotnie: bug dający osobom trzecim dostęp do kont na Twitterze został wykryty zanim doszło do poważnego wycieku. Portal przestrzega: aby w stu procentach uchronić się przed utratą danych, należy niezwłocznie zmienić hasło dostępu.

Na czym polega wspomniany na wstępie błąd? Twitter przechowuje dane logowania użytkowników, w tym ich hasła, w postaci zaszyfrowanych ciągów liter i cyfr. Wewnętrzny bug systemu spowodował jednak, że szyfrowanie zniknęło, a hasła przez pewien bliżej nieokreślony czas były przechowywane w postaci tekstowej na firmowych serwerach. Według firmy problem został już rozwiązany i nie ma żadnego dowodu na jakikolwiek wyciek danych poza portal. Mimo tego Twitter radzi, aby na wszelki wypadek zmienić hasło do konta i zastanowić się nad jego zmianą także na innych portalach, na którym jest używane.

Twitterowi udało się zapobiec wyciekowi danych, ale nie każdemu portalowi poszczęści się taka sztuka. Warto zatem pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: nie należy powtarzać haseł dostępu, w szczególności na portalach, na których podajemy dane osobowe z gatunku tych prywatnych, a kiedy jest to możliwe, warto korzystać z dwuetapowej weryfikacji logowania i menedżera haseł.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne