Połącz się z nami

Newsy

Bethesda zdradza mechanizmy Fallouta 76

MMO otrzyma specjalny tryb karania nieuczciwych graczy.

Opublikowane

dnia

Gra MMO oparta na jednym z legendarnych uniwersów gier wideo, Falloucie, stała się przedmiotem wielu kontrowersji jeszcze przed jej premierą. Podczas QuakeConu 2018 Bethesda starała się rozwiać część wątpliwości graczy i przedstawić ciekawe rozwiązania zastosowane w nowym tytule.

Fallout 76 będzie grą przeznaczoną tylko i wyłącznie do rozgrywki online. Wielu fanów serii było zaniepokojonych zapowiedzią o otwartym świecie PVP (gracz kontra gracz) – rozwiązanie to zachęca niektórych użytkowników do psucia zabawy innym i atakowania osób zupełnie niezainteresowanych walką pomiędzy graczami. Bethesda wybrnęła z tego pomysłu w bardzo zgrabny sposób: jeśli zaatakujemy innego gracza, zadawane przez nas obrażenia zostaną pomniejszone. Gdy druga postać zacznie się bronić, wartości wrócą do normy i będziemy mogli przystąpić do pojedynku. W przypadku, gdy gracz zginie bez próby samoobrony, otrzymamy status „zabójcy” i ściągniemy na siebie uwagę wszystkich łowców nagród dookoła. Ponadto w grze zaimplementowany zostanie znany z poprzednich Falloutów system perków – specjalnych umiejętności wpływających na parametry postaci. Tutaj przyjmą one formę losowych kart.

Wśród innych nowości z QuakeConu 2018 warto wspomnieć o zapowiedzi Doom Eternal – kontynuacji ciepło przyjętego shootera z 2016 roku. Mimo obaw fanów gra pojawi się na Steamie. To właśnie decyzja Bethesdy o wycofaniu Fallouta 76 z popularnej platformy dla graczy wzbudziła szereg kontrowersji. Wydawca tłumaczył swoją decyzję potrzebą ściślejszej kontroli nad zawartością online, którą w pierwszej fazie rozwoju gry zapewni tylko klient Bethesda.net. Premiera Fallouta 76 odbędzie się 14 listopada – zagramy na PC, PS4 i Xboksie One.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne