Połącz się z nami

Newsy

Bethesda oskarżona o uzależnienie gracza od Fallout 4

Może i brzmi to jak kiepski żart, ale nim zdecydowanie nie jest.

Żyjemy w bardzo dziwnych czasach. Jak się okazuje gry komputerowe mogą być dla niektórych takim samym uzależnieniem jak papierosy, alkohol czy nawet narkotyki. Z tym stwierdzeniem zgadza się pewien Rosjanin, którzy pozwał studio Bethesda, iż gra Fallout 4 zrujnowała mu życie.

Może i brzmi to jak kiepski żart, ale nim zdecydowanie nie jest. Jak się okazuje owy pan grał w Fallout 4 praktycznie bez przerwy przez blisko trzy tygodnie. W tym czasie stracił pracę i zostawiła go żona. Teraz zrozpaczony entuzjasta wirtualnej rozrywki pragnie uzyskać odszkodowanie w wysokości 500 000 rubli (około 27 000 złotych) za poniesione straty moralne i finansowe.

Co ciekawe, nie jest on pierwszą osobą, która wpadła na taki pomysł. Podobna historia miała miejsce w USA. Tam pewien obywatel trochę za bardzo wciągnął się w grę Lineage II i udowodnił w sądzie swoją rację uzyskując odszkodowanie od firmy NCSoft. Co więcej, badania pokazują, iż niektóre gry rzeczywiście mogą mieć uzależniający charakter. Właśnie to będzie musiał udowodnić w sądzie entuzjasta Fallouta. Jeśli tego nie dokona to będzie z kolei musiał się pogodzić ze smutną prawdą, iż nie posiada za grosz samokontroli.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Samsung QLED najlepszym przyjacielem nowych konsol

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!