Połącz się z nami

Newsy

Bethesda oskarżona o uzależnienie gracza od Fallout 4

Może i brzmi to jak kiepski żart, ale nim zdecydowanie nie jest.

Opublikowane

dnia

Żyjemy w bardzo dziwnych czasach. Jak się okazuje gry komputerowe mogą być dla niektórych takim samym uzależnieniem jak papierosy, alkohol czy nawet narkotyki. Z tym stwierdzeniem zgadza się pewien Rosjanin, którzy pozwał studio Bethesda, iż gra Fallout 4 zrujnowała mu życie.

Może i brzmi to jak kiepski żart, ale nim zdecydowanie nie jest. Jak się okazuje owy pan grał w Fallout 4 praktycznie bez przerwy przez blisko trzy tygodnie. W tym czasie stracił pracę i zostawiła go żona. Teraz zrozpaczony entuzjasta wirtualnej rozrywki pragnie uzyskać odszkodowanie w wysokości 500 000 rubli (około 27 000 złotych) za poniesione straty moralne i finansowe.

Co ciekawe, nie jest on pierwszą osobą, która wpadła na taki pomysł. Podobna historia miała miejsce w USA. Tam pewien obywatel trochę za bardzo wciągnął się w grę Lineage II i udowodnił w sądzie swoją rację uzyskując odszkodowanie od firmy NCSoft. Co więcej, badania pokazują, iż niektóre gry rzeczywiście mogą mieć uzależniający charakter. Właśnie to będzie musiał udowodnić w sądzie entuzjasta Fallouta. Jeśli tego nie dokona to będzie z kolei musiał się pogodzić ze smutną prawdą, iż nie posiada za grosz samokontroli.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne