Połącz się z nami

Newsy

Apple zapłaci VirnetX 625 mln USD za naruszenie patentu

VirnetX jest firmą, której cała działalność opiera się na pozywaniu takich graczy jak Apple.

Opublikowane

dnia

W zeszłym tygodniu decyzją sądu Apple zostało uznane winnym naruszenia patentu firmy VirnetX w aplikacjach iMessage, FaceTime i usłudze VPN on Demand. Na kilka dni po ogłoszeniu wyniku Apple złożyło jednak wniosek o unieważnienie decyzji sądu, z uwagi na nieprawidłowości w końcowym oświadczeniu oskarżenia.

VirnetX jest firmą, której cała działalność opiera się na pozywaniu takich graczy jak Apple. Będąc w posiadaniu kilku niezwykle istotnych patentów firma ta zakłada sprawy o naruszenia, które co ciekawe, ma w zwyczaju wygrywać. VirnetX zatrudnia zaledwie 14 osób i do dzisiaj nie wyprodukowało nawet jednego kawałka technologii. Ponieważ jednak twierdzenie, iż pewnego dnia zrobi się coś, czego jeszcze się nie zaczęło, nie jest technicznie rzecz biorąc kłamstwem, firma przekuwa swoje patenty w milionowe zyski.

Apple zmierzyło się z VirnetX już w 2012 roku kiedy to po przegranej sprawie musiało zapłacić 368 mln USD kary. Niewiele również brakowało, aby firma ta otrzymywała jeden procent ze sprzedaży każdego iPhone’a i iPada, ale szczęśliwie Apple dwa lata później przeprojektowało FaceTime, aby uniknąć tej katastrofy. Teraz jednak, o ile sąd nie uzna wniosku Apple, gigant z Cupertino będzie ponownie musiał sięgnąć do kieszeni i zapewnić czternastu pracownikom VirnetX godziwe i dostatnie życie.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne