Połącz się z nami

Newsy

Atari będzie produkowało gadżety do domu

Nie jest to pierwszy raz kiedy Atari stara się zmienić branżę.

Do dzisiaj firma Atari kojarzyła się przede wszystkim ze światem gier komputerowych i konsol. Teraz jednak marka ta ma zamiar odświeżyć swoje portfolio i zająć się produkcją urządzeń IoT (Internet rzeczy).

Zamiast konkurować z takimi gigantami w branży gier jak Sony, Microsoft czy Nintendo, Atari rozpoczyna pracę nad przygotowaniem inteligentnych gadżetów do naszego domu. W tej chwili firma nie zdradza jeszcze co konkretnie zamierza produkować, ale z komunikatu prasowego wynika, iż do pomocy została zaprzęgnięta firma Sigfox, która ma już pewne doświadczenie w produkcji urządzeń IoT. Atari ma w zamiarze skupić swoje działania na rynku masowym, a produkty opatrzone logiem firmy mają być skierowane zarówno do osób poszukujących prostych, jak i zaawansowanych rozwiązań w zakresie Internetu rzeczy.

Nie jest to pierwszy raz kiedy Atari stara się zmienić branżę. Powstała przeszło 40 lat temu firma przez dekady produkowała gry, konsole, komputery domowe i konsole kieszonkowe. Ostatnio Atari zaangażowało się również w stworzenie gry dla społeczności LGBT i rozwój biznesu opartego na hazardzie online.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Samsung QLED najlepszym przyjacielem nowych konsol

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!