Połącz się z nami

Newsy

Apple pozywa Epic Games za złamanie umowy

Kolejny akt wojny pomiędzy App Store i twórcami Fortnite.

Konflikt pomiędzy Apple a Epic Games przybiera na sile. Tym razem to producent spod znaku jabłka decyduje się na działania wojenne – Apple właśnie złożyło pozew oskarżający Epic Games o naruszenie zasad umowy wiążącej deweloperów udostępniających swoje programy w App Store.

Dla przypomnienia: osią konfliktu jest próba ominięcia płatności, które Apple pobiera od każdej transakcji wykonanej w aplikacji z App Store. Epic Games dodało do Fortnite’a opcję zakupu wirtualnych walut bezpośrednio ze strony dewelopera, oczywiście za odpowiednio niższą kwotę. W odpowiedzi na ten ruch, Apple usunęło popularną grę ze sklepu z apkami i zablokowało konta deweloperskie producenta. Epic oskarżyło Apple o praktyki monopolistyczne, po czym skierowało sprawę na drogę sądową.

Ten ostatni sposób rozwiązania konfliktu chyba przypadł do gustu firmie z Cupertino, bowiem tym razem to ona zwróciła się do wymiaru sprawiedliwości. W treści pozwu czytamy, że próba ominięcia prowizji App Store przez Epic Games stanowi naruszenie umowy, którą producent zawarł z Apple w momencie, gdy zgodził się na dystrybucję swojej gry na iOS. Stanowi to niebezpieczny precedens dla innych deweloperów oraz zagrożenie dla ekosystemu iOS jako całości. W ramach zadośćuczynienia Apple żąda zwrotu całej kwoty zarobionej przez Epic poprzez obejście systemu płatności App Store.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: DJI Mavic Air 2

Testy

Oficjalna premiera Sony Xperia 5 II

Newsy

iRobot prezentuje Roombę i3+

Newsy

Wrzesień 2020, 9/2020

Magazyn

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!