Połącz się z nami

Newsy

Aplikacja Twitch trafiła również na konsolę PS Vita

Lepiej późno niż wcale.

Opublikowane

dnia

Posiadacze przenośnej konsoli Sony otrzymali powód do wyjęcia jej z szuflady. I nie, nie chodzi wcale o jakąś nową wysokobudżetową produkcję.

O Twitchu słyszał chyba każdy, wszak to jeden z najpopularniejszych serwisów do udostępniania nagrań wideo drogą strumieniową. Choć aplikacja Twitch dostępna jest już na wiele rozmaitych urządzeń, to dopiero kilkanaście godzin temu zaliczyła ona swój debiut na konsoli PlayStation Vita, z czego (prawdopodobnie) powinna ucieszyć się spora liczba jej posiadaczy.

Gdyby nie wypuszczane od czasu do czasu przyzwoite gry indie oraz typowo japońskie produkcje, Vitę spokojnie można by było nazwać trupem, za którego śmierć należy obarczać wyłącznie Sony. Jako że osoby trzymające jeszcze w szufladzie ten skądinąd świetny pod względem technologicznym sprzęt nie mogą specjalnie narzekać na nadmiar powodów do jego uruchomienia, pojawienie się Twitcha może zachęcić je do naciśnięcia przycisku power. Dlaczego tak uważamy? No cóż – w dobie internetu przesiąkniętego na wskroś filmikami „zagrajmerów”, możliwość uruchomienia jakiegoś interesującego streama na konsoli bez gier wypada nad wyraz atrakcyjnie. Piszemy to oczywiście z dużym przekąsem, bo kwestii dotyczących Vity inaczej podejmować po prostu nie można.

Gdybyście więc posiadali Vitę i mieli ochotę na sprawdzenie czy działa, to pobranie aplikacji Twitch może być ku temu doskonałą okazją. Program wraz z aktualizacją zajmie na karcie pamięci niecałe 70 MB.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne