Połącz się z nami

Newsy

Amazon otwiera pierwszy sklep wielkopowierzchniowy

5000 produktów, żadnych kasjerów.

Samoobsługowe kasy to nic w porównaniu z projektem Amazonu. W wielkopowierzchniowym sklepie Amazon Go klienci nie tylko nie spotkają żadnego kasjera, ale nawet nie użyją karty – za zakupy zapłacą przez aplikację.

Pierwszy supermarket Amazon Go powstał w Seattle. Ma on powierzchnię 715 m2, na której znajduje się ponad 5000 różnych produktów codziennego użytku, od żywności po kosmetyki i środki czystości. Aby zrobić zakupy, klienci muszą dysponować telefonem z aplikacją mobilną Amazon Go i kartą płatniczą sparowaną z kontem – do rozpoczęcia transakcji niezbędne jest zeskanowanie kodu QR przez apkę, co odbywa się przy drzwiach wejściowych. Następnie wystarczy jedynie zdjąć żądane produkty z półek i… wyjść ze sklepu. System zamontowanych na suficie kamer i czujników wmontowanych w półki automatycznie śledzi i podsumowuje zakupy danego użytkownika, po czym pobiera odpowiednią kwotę z powiązanego konta.

W supermarkecie Amazonu produkty spożywcze dostępne są na sztuki lub w wielopakach, co umożliwia ich łatwe skanowanie bez konieczności korzystania z wagi. Pieczywo, produkty mięsne, warzywa i owoce są regularnie dowożone do sklepu – na miejscu nie ma piekarni ani lad z mięsem, serami czy rybami. Supermarket w Seattle nie jest jedynym obiektem wykorzystującym technologię Amazon Go, ale to pierwszy sklep wielkopowierzchniowy ze świeżymi produktami i pierwsza tak duża powierzchnia handlowa obsługiwana przez czujniki. Jego otwarcie wymagało aktualizacji algorytmów śledzenia produktów i klientów: kamery muszą radzić sobie z sytuacjami, w których widoczność jest ograniczona oraz śledzeniem wielu osób, które sięgają po ten sam produkt jednocześnie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samsung opracował ładowarkę Qi z czyszczeniem UV

Newsy

Amazon produkuje serial oparty na Falloucie

Gaming

TEST: Lenovo Yoga C940

Testy

Sieć 5G od Orange oficjalnie ruszyła

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!