Połącz się z nami

Newsy

AI Microsoftu wykręciło idealny wynik w Ms Pac-Man

Zespół Maluuba zaprzągł do pracy 150 niezależnych sieci neuronowych.

Opublikowane

dnia

Kanadyjska firma Maluuba, którą niedawno wykupił Microsoft, stworzyła sztuczną inteligencję, która w dość ciekawy sposób była zdolna skończyć grę Ms Pac-Man z idealnym wynikiem 999 990 punktów. Wyczyn ten wymagał stworzenia sieci 150 „dronów”, które pod batutą jednego głównego systemu wypracowały sposób na pokonanie tej klasycznej gry.

System stworzony przez firmę Maluuba opiera się na wymuszonym uczeniu w celu stworzenia strategii działania. Jest to technika, która opiera się wybieraniu algorytmów zapewniających lepsze rezultaty i zniechęcaniu do korzystania z pozostałych. Założenie jest takie, że po jakimś czasie system będzie w stanie sam zdecydować jakie rozwiązanie problemu przyniesie najlepsze efekty. Problem jednak polega na tym, że idea ta choć skuteczna, wymaga czasu. Można to przyrównać do teorii, która głosi, że po odpowiednio długim czasie nawet małpy ślepo stukające w klawisze maszyny do pisania byłyby w stanie odtworzyć dzieła Szekspira.

Aby rozwiązać ten problem zespół Maluuba zaprzągł do pracy 150 niezależnych sieci neuronowych i dał im to samo zadanie. Nad ich progresem i wynikami czuwał z kolei jeden główny system, który analizował rezultaty poszczególnych członków zespołu i określał ich efektywność. Następnie informował resztę o swoich wnioskach i tym samym wprowadzał potrzebne korekty w działaniach. Firma nazwała ten system Hybrid Reward Architecture.

W takim scenariuszu pokonanie gry z idealnym wynikiem było tylko formalnością. Microsoft pragnie z pomocą nowego systemu uczynić AI szybszym i bardziej niezawodnym.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne