Połącz się z nami

Newsy

Najlepsze polskie sklepy internetowe Branża: Sklepy ze zdrową żywnością

Jeszcze kilka lat temu pomysł zamawiania żywności w internecie mógł się wydawać co najmniej dziwny. Obecnie na wirtualne zakupy ochoczo wybierają się internauci, którym szkoda czasu na stanie w prawdziwych kolejkach lub osoby szukające rzadziej spotykanych produktów spożywczych, takich jak na przykład szeroko pojęta żywność ekologiczna.

Oferta polskich sklepów internetowych specjalizujących się w zdrowej żywności robi spore wrażenie. Nawet najbardziej wymagający smakosz znajdzie na ich stronach dosłownie wszystko, począwszy od różnych odmian oliwy, bakalii, poprzez produkty bezglutenowe, na naturalnych mieszkankach do samodzielnego wypieku chleba kończąc. Wiele sklepów oferuje także specjalne produkty spożywcze dla dzieci.

Dużą rolę odgrywają tutaj dostępne na stronach sklepów materiały informacyjne, jak również szczegółowe opisy produktów. Nie tylko pomagają one podjąć decyzję o zakupie, ale mają także charakter edukacyjny dla osób nieprzyzwyczajonych do takiej kuchni. Pomocne są także dostępne na niektórych stronach uwagi, wskazujące czy dany produkt pasuje do diety wegetariańskiej. Wśród wspomnianych materiałów informacyjnych znalazły się również obszerne artykuły i porady, np. objaśniające tajniki pieczenia własnego chleba.

Jeżeli dałoby się wymienić jeden element, którego zabrakło w opisywanych w tym miesiącu sklepach, to byłyby to przepisy kulinarne. W końcu osoby poświęcające czas na szukanie nietypowych rodzajów herbat, oliw czy makaronów raczej nie planują odgrzewać ich w domowej mikrofalówce.

Mimo to wszystkie prezentowane w tym wydaniu zestawienia sklepy prezentowały podobny, wysoki poziom. Nasze wyróżnienie przyznaliśmy sklepowi EkoSfera.pl (http://www.ekosfera.pl), który zachęca bogatą ofertą i wyczerpującymi opisami sprzedawanych produktów. Sklep promowany jest jako \”delikatesy ekologiczne\” i nie ma w tym żadnej przesady.

Na aukcjach

W przeciwieństwie do wielu opisywanych w poprzednich miesiącach kategorii, zdrowa żywność nie doczekała się własnego miejsca w polskich serwisach aukcyjnych. Odwiedzając portal Allegro.pl warto jednak zajrzeć do działu \”Żywność\” (http://allegro.pl/27983_zywnosc.html), zawartego w dziale \”Dom i Ogród\”. Wśród wielu znajdujących się tam kategorii, takich jak \”Miody i dżemy\” lub \”Ryby i owoce morza\”, można znaleźć oferty niewielkich producentów żywności z całej Polski. Często jest to właśnie ta poszukiwana przez nas żywność ekologiczna.

Na uwagę zasługuje także portal eBay.pl, gdzie w kategorii \”Żywność\” zgromadzono kilka tysięcy aukcji. Ich przeszukiwanie utrudnia jednak brak dalszego podziału na podkategorie, przez co ocet ryżowy sąsiaduje z napojem ananasowym i algami morskimi.

Jak oceniamy

Każdy sklep mógł uzyskać łączny wynik 10 punktów za: wygląd i pierwsze wrażenie, funkcjonalność (obecność wyszukiwarki i recenzji internautów, możliwość sortowania produktów), łatwy dostęp do najważniejszych informacji (koszt dostawy, czas dostawy) oraz liczbę akceptowanych sposobów płatności (przelew, płatność przy odbiorze lub kartą).

Za obecność każdego z tych elementów przyznawaliśmy 1 punkt. Najlepszy e-sklep powinien być ponadto intuicyjny w obsłudze i przyjazny dla różnych przeglądarek internetowych.

Ex-redaktor naczelny czasopism Internet Maker i Magazyn Internet. Uwielbia nowinki techniczne, w wolnych chwilach zapalony fotograf.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kupony – nowa kategoria na Allegro

Newsy

Niebezpieczeństwa świątecznych zakupów

Internet Maker

Skargi na zakupy w Internecie – wiele problemów pozostaje nierozwiązanych

Newsy

Sampling usług w Internecie

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!