Połącz się z nami

Newsy

Tesla nie zniknie z giełdy

Ostateczna decyzja zarządu firmy.

Opublikowane

dnia

Zapowiedzi Elona Muska dotyczące zdjęcia Tesli z giełdy wzbudziły wiele kontrowersji i niemal kosztowały firmę wiele milionów dolarów. Plany przejścia na prywatne finansowanie nie doszły jednak do skutku, o czym poinformował sam założyciel firmy.

Decyzja zarządu i rady nadzorczej firmy została podyktowana prośbami udziałowców. Według większości inwestorów pozostanie na giełdzie jest najbardziej korzystnym krokiem dla firmy, a część udziałowców instytucjonalnych z powodów prawnych wręcz nie mogłaby kontynuować swojej współpracy z Teslą. Ponadto dopełnienie wszystkich formalności związanych z przejściem w prywatne ręce kosztowałoby wiele czasu i zasobów, które firma powinna przeznaczać na konstrukcję Modelu 3. Elon Musk potwierdził, że osiągnięcie zysków z produkcji auta jest w tym momencie priorytetem Tesli, a jakiekolwiek zmiany prawne tylko spowolniłyby ten proces.

Ponadto firma doszła do porozumienia z inwestorami w sprawie kwartalnych raportów zysków i strat, które według Elona Muska utrudniały wprowadzanie długoterminowych, innowacyjnych rozwiązań w życie. Udziałowcy wyrazili swoje zrozumienie dla dalekosiężnych ambicji Tesli i zgodzili się na ich wsparcie. Był to jeden z głównych powodów, który zadecydował o pozostaniu na giełdzie. Dzięki temu firma nie będzie tak wrażliwa na zorganizowane ataki giełdowe, w szczególności te z grupy krótkiej sprzedaży.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne