Połącz się z nami

Newsy

Tesla nie zniknie z giełdy

Ostateczna decyzja zarządu firmy.

Opublikowane

dnia

Zapowiedzi Elona Muska dotyczące zdjęcia Tesli z giełdy wzbudziły wiele kontrowersji i niemal kosztowały firmę wiele milionów dolarów. Plany przejścia na prywatne finansowanie nie doszły jednak do skutku, o czym poinformował sam założyciel firmy.

Decyzja zarządu i rady nadzorczej firmy została podyktowana prośbami udziałowców. Według większości inwestorów pozostanie na giełdzie jest najbardziej korzystnym krokiem dla firmy, a część udziałowców instytucjonalnych z powodów prawnych wręcz nie mogłaby kontynuować swojej współpracy z Teslą. Ponadto dopełnienie wszystkich formalności związanych z przejściem w prywatne ręce kosztowałoby wiele czasu i zasobów, które firma powinna przeznaczać na konstrukcję Modelu 3. Elon Musk potwierdził, że osiągnięcie zysków z produkcji auta jest w tym momencie priorytetem Tesli, a jakiekolwiek zmiany prawne tylko spowolniłyby ten proces.

Ponadto firma doszła do porozumienia z inwestorami w sprawie kwartalnych raportów zysków i strat, które według Elona Muska utrudniały wprowadzanie długoterminowych, innowacyjnych rozwiązań w życie. Udziałowcy wyrazili swoje zrozumienie dla dalekosiężnych ambicji Tesli i zgodzili się na ich wsparcie. Był to jeden z głównych powodów, który zadecydował o pozostaniu na giełdzie. Dzięki temu firma nie będzie tak wrażliwa na zorganizowane ataki giełdowe, w szczególności te z grupy krótkiej sprzedaży.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne