SOCJAL
Do góry

Wszystko da się wysłać – sposób na duże pliki

Masz za duży plik, by przesłać go e-mailem? Serwer pocztowy nie pozwala na przesyłanie plików EXE? Jest na to rozwiązanie – serwis YouSendIt (http://www.yousendit.com), za pomocą którego można przesyłać pliki do 1 GB.

Czasem trzeba wysłać komuś duży plik i nie można tego zrobić za pomocą e-maila, ponieważ na serwerach pocztowych są ograniczenia dotyczące wielkości przesyłki. Pozostaje wtedy dzielenie pliku na części i wysyłanie w kawałkach lub korzystanie z uprzejmości kogoś, kto ma serwer FTP, bądź nagranie pliku na CD-ROM i wysłanie pocztą tradycyjną.
Z pomocą tym wszystkim, których dotykają takie ograniczenia, przychodzi serwis YouSendIt (http://www.yousendit.com). Zezwala on na bezpieczne przesyłanie plików o wielkości maksymalnej 1 GB. Pliki przesłane za pośrednictwem YouSendIt nie lądują, naturalnie, w skrzynkach pocztowych adresatów, ale są przechowywane na serwerze serwisu. Adresaci są informowani e-mailem, że mogą pobrać plik z serwera.

YouSendIt jest bardzo prosty w użyciu. Są trzy opcje korzystania z serwisu. Pierwsza – podstawowa – nie wymaga rejestrowania się; przesłany plik można pobrać z serwera trzy razy, a po siedmiu dniach jest usuwany. Druga opcja – Lite – to założenie bezpłatnego konta w serwisie. Dzięki temu plik może być pobierany 100 razy w ciągu siedmiu dni. Po tym czasie jest usuwany z serwera.

Konto wyposażone jest w książkę adresową, folder przychodzących i wysłanych plików. Opcja trzecia – płatna w kilku wersjach – pozwala na przesyłanie plików do 2 GB, nie są wyświetlane reklamy, jest zwiększona liczba pobrań pliku, a także dodana możliwość ich śledzenia.

Procedura wysłania pliku jest prosta. Wystarczy wpisać adres e-mail osoby, która ma otrzymać plik, wybrać odpowiedni plik z dysku i kliknąć przycisk Send

Do odbiorcy pliku zostanie wysłany e-mail z podanym łączem do pliku. Adresat klika łącze i zostaje otwarta odpowiednia strona internetowa. Teraz wystarczy, że kliknie na stronie przycisk Download, a rozpocznie pobieranie pliku.

Jeśli przesyłkę ma otrzymać kilka osób, trzeba w formularzu wpisać kilka adresów e-mail (oddzielając je od siebie przecinkami). Inny sposób to wysłanie zawiadomienia o pliku na własny adres e-mail. Potem należy skopiować podane w nim łącze i przesłać je znajomym.

Należy pamiętać o ograniczeniach dotyczących liczby pobrań pliku.
Serwis ma skaner antywirusowy, ale naturalnie trzeba uważać, co się pobiera i kto przesłał plik.

Krok po kroku

{tlo_1}

Konto Lite jest bezpłatne. W miarę gdy rośnie cena za użytkowanie, zwiększają się możliwości konta

{/tlo}
{tlo_0}

Przed wysyłaniem pliku kliknij łącze Need secure transfers?, jeśli potrzebujesz bezpiecznego przesyłania danych. Wymagane pola do wypełnienia w formularzu to Recipient email address (es), czyli kogo chcesz powiadomić o pliku, i Select file, czyli trzeba wybrać plik. Można, choć nie trzeba, wpisać swój własny adres (Your email address) i napisać wiadomość do odbiorcy pliku (Message to recipient). Potem wystarczy kliknąć przycisk Send It i poczekać, aż plik zostanie przesłany.

{/tlo}
{tlo_1}

Gdy zakończy się transfer pliku na serwer, w przeglądarce zostanie wyświetlona strona z łączem do pliku, a do adresata przesyłki dotrze e-mail z odpowiednią informacją i linkiem do pliku

{/tlo}
{tlo_0}

By więcej osób mogło pobrać plik, należy się zarejestrować. Pola, które należy wypełnić to imię, nazwisko, adres e-mail, hasło i powtórzenie hasła. Podawanie płci i wieku nie jest konieczne. Trzeba zaznaczyć zgodę na warunki użytkowania serwisu (I agree to YouSendIt\’s Terms of Service) i kliknąć przycisk Sign Up. Na podany adres e-mail przyjdzie wiadomość, a w niej łącze, które należy kliknąć, by aktywować konto.

{/tlo}
{tlo_1}

Oto i interfejs konta Lite. Dostępne foldery to Inbox, Sent Items i Contacts. Śledzenie pobierania pliku (Tracking) jest możliwe tylko w wersji płatnej.

{/tlo}

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy