SOCJAL
Do góry

Najlepsze aplikacje i treści w 2016 roku według Google

Numerem jeden w tym roku jest…

Grudzień to czas podsumowań i rankingów, które malują nam obraz tego co w danym roku było na tapecie. Obok Apple App Store drugim największym sklepem z aplikacjami i treściami multimedialnymi jest Google Play, które opublikowało po pięć najpopularniejszych tytułów w kilku kategoriach produktowych.

Jeśli chodzi o gry to dla nikogo nie powinno być dużym zaskoczeniem, że numerem jeden w tym roku jest Pokemon GO, które zdominowało życie wielu milionów osób. Drugie miejsce zajął Clash Royale twórców niezwykle popularnego Clash of Clans. Kolejne trzy topowe miejsca są jednak pewnym zaskoczeniem gdyż zajęły je gry Traffic Rider, slithero.io i Dream League Soccer, które pomimo braku genialnych rozwiązań, pomysłów czy grafiki znalazły niezwykle wielu użytkowników.

Jeszcze dziwniejsze jest zestawienie pięciu najpopularniejszych aplikacji. Tutaj palmę pierwszeństwa dzierży Face Changer 2. Tuż za nim znajduje się edytor zdjeć Lumyer i aplikacja do podcastów The Castbox. Czwarte i piąte miejsce przypadło klawiaturze Emoji Keyboard Pro i MSQRD, czyli aplikacji pozwalającej na manipulowanie zdjęciami na wzór Snapchata.

Google Play to również filmy i seriale. Wśród tych ostatnich pierwsze miejsce przypadło „Grze o tron”, która nieznacznie wyprzedziła równie popularny serial „The Walking Dead”. Trzecie miejsce okupuje ekipa z „Teorii wielkiego podrywu”, którą goni „Mr. Robot” i „The Flash”.

Nie lada niespodzianka spotyka nas również w kategorii filmy gdzie „Deadpool” wyprzedził „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”. Sporym zaskoczeniem jest również porażka „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” i nawet „Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów” z pouczająca „Zootopią”.

Lista ta może nie weryfikuje do końca jakości rzeczonych tytułów, ale z całą pewnością daje wgląd w gusta i trendy panujące obecnie w świecie gier, aplikacji i streamingu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy