Połącz się z nami

Newsy

Testowaliśmy już Śledzika od Naszej-Klasy!

Od kilku miesięcy cały polski internet z niecierpliwością wypatruje nowego serwisu społecznościowego od Naszej-Klasy. Jak się okazuje, Śledzik, bo o nim mowa, to polska odpowiedź na Twittera. A oto świeża relacja z pierwszych testów.

Śledzik będzie serwisem mikroblogingowym, służącym do komunikacji ze znajomymi, gdzie jedna wiadomość nie może przekraczać 250 znaków. Podobnie jak na Twitterze, na Śledziku liczy się komunikacja w czasie rzeczywistym. Nowe wpisy pojawiają się na stronie głównej, mamy także możliwość ich natychmiastowego skomentowania lub oznaczenia gwiazdką (jako „fajne”).

Lista znajomych połączona jest ze znajomymi na Naszej-Klasie. Dodatkowa opcja „Śledź” śledzić na bieżąco wpisy danego użytkownika w serwisie. Jak więc widać, znajomi i śledzeni to nie to samo. Można więc śledzić także osoby, które nie są naszymi znajomymi, a których wpisy uznamy za wartościowe.

Jak serwis sprawdza się w praktyce?

Osoby, które mają duże doświadczenie w korzystaniu z interfejsu Naszej-Klasy, zapewne nic tutaj nie zadziwi. Nowi użytkownicy (a są tacy?) mogą jednak mieć problem ze śledzeniem nowych wpisów (są one wyświetlane na stronie głównej Śledzika i na stronie głównej Naszej-Klasy, brak ich na podstronie profilu). W czasie testów okazało się, że lista nowych wpisów nie odświeża się sama, a jej ręcznie przeładowanie powodowało zalew nowych wiadomości.

Z kolei internauci często komentują wpisy innych mogą szybko pogubić się w tym, gdzie co napisali, ponieważ brak opcji powiadamiania o odpowiedzi lub nowych wiadomościach w wątku. Taka opcja jest standardem w konkurencyjnych serwisach mikroblogowych.

Bardziej wymagający użytkownicy mogą narzekać na brak tagów i ułatwionych funkcji cytowania drugiej osoby, ale wydaje się, że nie są to funkcje, których mogłoby brakować typowemu właścicielowi konta na N-K.

Trzeba jednak pochwalić twórców serwisu za ciekawą szatę graficzną i sprawnie działający interfejs. Mimo niedoróbek można więc zaryzykować stwierdzenie, że szykuje się nam prawdziwy hit.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Google stworzyło mikroblog – podsumowanie ubiegłego tygodnia

Newsy

Premier mikrobloguje – podsumowanie ubiegłego tygodnia

Newsy

Konta dla sklepów internetowych na Flakerze

Newsy

Rusza Spinacz.pl czyli polski odpowiednik Twittera

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!