Połącz się z nami

Internet Maker

MySQL. Rozmówki

System zarządzania bazami danych MySQL cieszy się dużą popularnością wśród twórców serwisów internetowych, m.in. ze względu na możliwości jakie zapewnia w połączeniu z językiem PHP.

Autorzy:
Zak Greant, Chris Newman

Tłumaczenie:
Przemysław Szeremiota
Tytuł oryginału:
MySQL Phrasebook

Format:
B6, stron: 216
Wydawnictwo:
Helion
Data wydania:
07/2006
Cena książki:
29.00 zł

Ocena: 3/5

Osoby poszukujące informacji o sposobach realizacji najbardziej popularnych zadań związanych z bazami danych MySQL znajdą szereg wartościowych wskazówek w prezentowanej publikacji.

Jej autorzy postanowili przygotować podręczny przewodnik, który w przeciwieństwie do opasłych tomów z kompletną dokumentacją nie będzie traktował o każdym poleceniu i każdej funkcji, lecz w zamian dostarczy zwięzłych i rzeczowych porad ułatwiających rozwiązywanie najczęściej pojawiających się problemów. Próżno więc w nim szukać opisu instalacji i konfiguracji MySQL, szczegółowego wykazu wszystkich funkcji, czy też opisu zaawansowanych problemów związanych np. z replikacją danych.

Można natomiast liczyć na pokaźną ilość wskazówek, omówienia koncepcji, zwięzłe opisy składni zastosowanych narzędzi i odwołania do zewnętrznych zasobów informacyjnych, włącznie z oficjalną dokumentacją MySQL. Czytelnicy dowiedzą się m.in. jak tworzyć bazy danych, tabele i indeksy oraz jak nimi sprawnie zarządzać. Poznają techniki wydobywania danych i manipulowania nimi, a także opanują mechanizmy związane z tworzeniem kont użytkowników i zabezpieczaniem informacji.

Autorzy przybliżają ponadto metody korzystania z bazy MySQL z poziomu wiersza poleceń, omawiają interfejsy programistyczne dla języków C, PHP i Perl, zachęcają do korzystania z zaawansowanych zapytań oraz sugerują, jak zachować się w sytuacjach awaryjnych. Całość uzupełnia dodatek, którego treść stanowi błyskawiczny kurs MySQL.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Po co web developerowi bazy danych?

Internet Maker

Zainstaluj i skonfiguruj serwer WWW – część 3 – serwer MySQL

Internet Maker

Zostań inżynierem MySQL

Newsy

PHP, Microsoft IIS i SQL Server. Projektowanie i programowanie baz danych

Internet Maker

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!