Połącz się z nami

Newsy

Konto PayPal jak „prepaid”

PayPal, jeden z największych systemów płatności online, wprowadza błyskawiczne doładowania z rachunków bankowych. Rozwiązanie powstało z myślą o osobach, które obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych w czasie zakupów w Internecie i wybierają płatność za pobraniem.

Do zasilenia konta PayPal nie trzeba posiadać karty debetowej ani kredytowej, wystarczy rachunek w banku i trzy kliknięcia myszą. Serwis dostępny jest pod adresem www.paypal-doladowania.pl.

„Polacy obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych finansowych podczas zakupów online” — mówi Przemek Pluta, dyrektor polskiego oddziału firmy PayPal. — „Tylko niecała 1/4 Polaków nie ma obaw przed podawaniem swoich danych finansowych w czasie finalizowania transakcji w Internecie. Reszta zdecydowanie wolałaby tego nie robić. PayPal daje pewność, że dane nie wyciekną. Po prostu w ogóle nie trzeba ich wprowadzać w internetowym formularzu płatności”.

Do tej pory zakupy w Internecie wiązały się z koniecznością korzystania z karty kredytowej lub salda konta PayPal. Teraz, dzięki funkcji prostego i szybkiego doładowania, kupujący może zasilić saldo swojego konta PayPal z własnego rachunku bankowego dokładnie taką kwotą, jaka jest mu potrzebna do zrobienia zakupów.

„Zastosowanie rozwiązania ‘BlueCash’ pozwoliło skrócić nawet do 5 minut czas oczekiwania na przelew zasilający saldo konta PayPal – mówi Sebastian Ptak, dyrektor zarządzający Blue Media. „Dzięki temu klienci mogą jeszcze wygodniej kupować w Internecie nie martwiąc się o bezpieczeństwo transakcji”.

Usługa otwiera także nowe możliwości przed osobami, które do tej pory nie mogły kupować za granicą. W wielu sklepach wymagana jest karta kredytowa. Tymczasem ponad 61% Polaków nadal jej nie ma. Błyskawiczne doładowanie konta PayPal pozwoli ominąć tę przeszkodę. Polacy będą mogli wybrać się na zakupy do kilkunastu tysięcy międzynarodowych witryn, w tym takich gigantów, jak Nike, Zara, Lufthansa, Ralph Lauren, eBay i wiele innych.

Nowa usługa została wprowadzona we współpracy z firmą Blue Media S.A., która specjalizuje się w nowoczesnych rozwiązaniach informatycznych dla banków, towarzystw ubezpieczeniowych i instytucji finansowych. Przez kilka najbliższych miesięcy usługa będzie oferowana w wersji beta.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

PayPal otrzymał wsparcie dla Siri

Newsy

Pornhub wprowadza miesięczny abonament

Newsy

Samsung Pay trafił na telewizory

Newsy

Jak wprowadzić płatności na stronie?

Internet Maker

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!