Połącz się z nami

Newsy

Apple odmawia FBI współpracy

Jest to furtka, której żaden producent oprogramowania nie chce otwierać.

Opublikowane

dnia

Od kilku dni możemy obserwować rozwój sytuacji jaka ma miejsce w USA po strzelaninie w San Bernardino, gdzie zginęło 14 osób. Jak do sprawy ma się Apple? Otóż jeden z zastrzelonych zamachowców był posiadaczem iPhone’a 5C, który został zabezpieczony prostym kodem PIN. FBI najpierw poprosiło, a potem zażądało od Apple pomocy w dostaniu się do urządzenia, ale sytuacja ta okazała się dużo bardziej skomplikowana niż można się było tego wstępnie spodziewać.

Apple odmówiło pomocy FBI w danej sprawie z kilku powodów. Po pierwsze pomoc w dostaniu się do zabezpieczonego urządzenia jasno pokaże, iż jest możliwe, co źle wpływa na wizerunek marki. Kolejną rzeczą jest stworzenie precedensu, który mógłby być wykorzystywany przez organy ścigania w przyszłości. Jest to bardzo niebezpieczna furtka, której żaden producent oprogramowania nie chce otwierać. Spektrum nadużyć jest w tej sytuacji po prostu zbyt szerokie.

Z każdym dniem coraz więcej osób i firm odnosi się do danej sytuacji. Swoje poparcie dla decyzji Apple ogłosił już Facebook, Twitter i Microsoft. Oczywiście argumenty zwolenników decyzji FBI są w tej chwili jak najbardziej altruistyczne. Władze chcą wykorzystać kontakty, maile i wiadomości zamachowca do wyśledzenia innych jednostek na terenie kraju, co może potencjalnie pomóc w zapobiegnięciu kolejnym atakom.

Obie strony mają swoje racje, ale wszystko wskazuje na to, iż Apple nie ma zamiaru się ugiąć nawet nakazowi sądowemu, który wymusza na producencie pomoc w odblokowaniu urządzenia.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne