Połącz się z nami

Newsy

Jak zrobić zrzut pełnej strony?

Cześć,
często widzę w Waszym czasopiśmie obrazki, na których są przedstawione całe, \”długie\” strony WWW, mimo że normalnie nie mieszczą się one na ekranie i trzeba kilka razy kliknąć, żeby przewinąć całą stronę. Jak robicie takie obrazki?

GośćNie ma w tym żadnej tajemnicy. Ponieważ nie da się zrobić zrzutu ekranu z takich stron za pomocą klawisza PrintScreen, trzeba użyć odpowiedniego oprogramowania. Wymienię tu dwa najpopularniejsze programy, choć na pewno jest ich więcej:

– SnagIt – http://www.techsmith.com,
– HyperSnap – http://www.hyperionics.com.

Obydwa, po ustawieniu odpowiedniej opcji, mogą robić zrzuty ekranu z dowolnie długich stron WWW – po prostu same je przewijają zapamiętując jednocześnie ich zawartość ekranową. Generalnie programy tego typu określa się mianem screen capture software.

Trzeba jednak uważać, bo jak wskazuje praktyka, nie wszystkie elementy stron WWW dają się łatwo dynamicznie \”zrzucić\” do pliku graficznego. Zwłaszcza animacje SWF (Flash) potrafią narobić niezłego bigosu, także animowane GIF-y. W przypadku tych ostatnich przed rozpoczęciem ściągania ekranu należy kliknąć w przeglądarce przycisk Stop, tak żeby wszelkie animacje się zatrzymały. Jeśli tego nie zrobimy, ekran może zostać ściągnięty nieprawidłowo. (JB)

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!