Połącz się z nami

Newsy

Google w telewizorze – podsumowanie ubiegłego tygodnia

Opublikowane

dnia

Google stworzy telewizję XXI wieku. Microsoft próbuje ubić Windowsa XP. Spamerzy atakują ciekawskich na Facebooku, a studenci przepisują Wikipedię.

Dawno nie pisaliśmy o Google, a tymczasem, po cichu przygotowuje się do wyjścia poza Internet. New York Times twierdzi, że Google stworzy telewizję. Pomogą mu w tym Intel (da procesor), Sony (złoży telewizor) i Logitech (zaprojektuje piloto-klawiaturę). Oczywiście urządzenie będzie pracować pod kontrolą Androida. To interesujące, bo w takim przypadku Android będzie konkurować jednocześnie z Windowsem Phone i Media Center.

Nie wiadomo czy otrzymamy tylko łatwiejsze w obsłudze YouTube, czy Google zafunduje nam prawdziwe VoD. A może rewolucja będzie polegać na serwowaniu reklam dopasowanych do odbiorcy w telewizji?

Jeśli Google TV oznacza koniec reklam proszków do prania, to jesteśmy na tak!

Źródło: http://www.nytimes.com/2010/03/18/technology/18webtv.html

Kto ogląda twój profil na Facebooku?

Rik Ferguson, doradca ds. bezpieczeństwa z firmy Trend Micro znalazł na Facebooku 25 aplikacji, które mają służyć do ujawniania danych o osobach przeglądających nasz profil. Oczywiście żadna z tych aplikacji nie działa (w API Facebooka nie ma funkcji pozwalającej na sprawdzanie kto odwiedza profil). Aplikacje służą spamerom, którzy przekierowują użytkowników na strony z reklamami.

Zespół Facebooka działa jednak szybko, a już dwa dni po opublikowaniu wpisu na blogu Fergusona wszystkie wymienione aplikacje zostały zbanowane. Skoro spamerzy już zaatakowali, to pozostaje nam tylko czekać na pierwsze wirusy przenoszące się przez Facebooka.

Źródło: http://countermeasures.trendmicro.eu/

Studenci kopiują Wikipedię

Wikipedia jest głównym źródłem podczas pisania prac licencjackich i magisterskich ponad połowy studentów uczelni publicznych i trzech czwartych niepublicznych – pokazują badania profesora Mariusza Jędrzejki z SGGW.

Wikipedia jest niezłym źródłem informacji, jeśli tylko chcemy dowiedzieć się kiedy urodziła się Katarzyna Figura albo jaka jest liczba mieszkańców USA, jednak posługiwanie się nią w pracy naukowej wydaje się być trochę nie na miejscu.

Wystarczy tylko wspomnieć, że jedna trzecia polskich wikipedystów nie ukończyła studiów. Istnieje więc spora szansa, że cytując Wikipedię, w rzeczywistości zacytujemy jakiegoś gimnazjalistę. Czy to wyglądałoby poważnie?

Źródło: http://www.wprost.pl/ar/190073/Magister-z-Wikipedii/

Windows XP bez IE9

Microsoft poinformował, że na Windowsie XP nie zainstalujemy Internet Explorera 9. Byłby to całkiem dobry sposób na przekonanie 60% użytkowników komputerów, którzy cały czas korzystają z tego dziewięcioletniego systemu, na przesiadkę na coś nowszego.

Obawiamy się jednak, że będzie inaczej. Użytkownicy Windowsa XP pozostaną przy starszych, dziurawych wersjach przeglądarki, a w najlepszym przypadku skorzystają z Firefoksa lub Opery.

A może przy kolejnym przedłużaniu wsparcia dla Windowsa XP (ktoś ma wątpliwości, że takie nastąpi?) okaże się, że Microsoft zmiękł i jednak zaoferuje IE9 użytkownikom XP?

Źródło: http://news.yahoo.com/s/pcworld/20100318/tc_pcworld/ie9wontsupportwindowsxp

Cytat tygodnia

„Tak, musimy ruszać się szybciej” – Olli-Pekka Kallasvuo, CEO Nokii zauważył, że firma została parę lat za konkurencją.

Źródło: http://www.businessweek.com/technology/content/mar2010/tc20100316_708117.htm

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne