Połącz się z nami

Newsy

EVGA e-GeForce 7800GS CO SuperClock AGP

GeForce 7800GS to nowoczesny układ oferujący 16 jednostek Pixel Shader oraz 6 jednostek Vertex Shader zgodnych ze standardem Shader Model 3.0.

Posiadacze wydajnych komputerów wyposażonych w gniazda AGP zainteresowani nabyciem szybkiej karty graficznej, która zapewni płynną grafikę w najnowszych grach, znajdują się obecnie w dość trudnej sytuacji.

O ile bowiem zakup karty z segmentu charakteryzującego się niską i średnią wydajnością nie stanowi żadnego problemu, o tyle oferta w zakresie wysoko wydajnych rozwiązań jest bardzo ograniczona, w porównaniu do kart wyposażonych w złącze PCI Express.

Uwzględniając powyższe informacje, należy z zainteresowaniem odnotować wprowadzenie na polski rynek nowej karty graficznej firmy EVGA, oznaczonej symbolem e-GeForce 7800GS CO SuperClock. Konstrukcja wyposażona w 256 MB pamięci RAM została oparta o produkowany przez firmę NVIDIA układ GeForce 7800GS.

Charakteryzuje się ona zwiększoną wydajnością w stosunku do kart referencyjnych bazujących na tym układzie, uzyskaną w wyniku zwiększenia taktowania rdzenia graficznego z 375 do 460 MHz i taktowania układów pamięci z 1200 do 1350 MHz. Posunięcie to pozwoliło na uzyskanie osiągów wyższych nawet o 20 procent.

GeForce 7800GS to nowoczesny układ oferujący 16 jednostek Pixel Shader oraz 6 jednostek Vertex Shader zgodnych ze standardem Shader Model 3.0. Zastosowanie wydajnego mechanizmu chłodzenia oraz fakt, iż układ jest produkowany w technologii 110 nm sprawia, że nagrzewa się on w zdecydowanie mniejszym stopniu, aniżeli układy z rodziny GeForce 6800.

Karta jest wyposażona w wyjścia DVI i D-SUB oraz w wyjście telewizyjne.

http://www.veracomp.pl

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Razer prezentuje gamingowe nowości

Newsy

Luksusowy LuxeMate i200

Newsy

Microsoft Arc Mouse najlepiej zaprojektowaną myszką w Polsce

Newsy

Nowe karty graficzne firmy MSI

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!