Połącz się z nami

Publikacje

50 najlepszych, darmowych gier na Androida w 2012 roku

Jako że telefony i tablety z Androidem są coraz bardziej popularne, to i ilość dostępnych na tę platformę aplikacji drastycznie rośnie. Oznacza to więcej gier na Androida. Wśród nich jest wiele niewartych uwagi śmieci, ale na szczęście można również znaleźć kilka perełek. Przejrzeliśmy niemal wszystkie gry dostępne na Androida i wybraliśmy spośród nich 50, które powinieneś ściągnąć na swój telefon.

Jeśli pominęliśmy Twoją ulubioną grę, daj nam o tym znać w komentarzu.

1. Angry Birds

Niezwykle popularna gra na iOS przeniosła się na Androida już jakiś czas temu. W pierwszym weekendzie po wydaniu osiągnęła ponad dwa miliony pobrań.

Wersja na Androida jest darmowa w przeciwieństwa do wersji na platformę Apple?a. Twórcy androidowej odmiany wolą wyświetlić kilka reklam, niż pobierać opłatę od użytkowników. W efekcie mamy, według wielu, najlepszą grę na smartfony zupełnie za darmo.

Angry Birds pobrać można za pośrednictwem Google Play.

2. Bebbled

Bebbled to typowa gra polegająca na układaniu spadających elementów, tylko wyglądająca dużo bardziej atrakcyjnie niż inne tytuły tego typu.

W Bebbled musisz jedynie układać spadające elementy tak, aby tworzyły się jak najliczniejsze grupy kulek w tym samym kolorze. Gra posiada także nieco bardziej skomplikowane rzeczy jak na przykład ciekawe combosy czy konieczność obrócenia telefonu w pewnych momentach. Dzięki temu Bebbled to bardzo ciekawe wyzwanie.

3. Red Stone

Jest mnóstwo okropnych gier polegających na przesuwaniu kwadratów, ale śmiało można powiedzieć, że Red Stone jest jedną z najlepszych… i najtrudniejszych. W skrócie, w grze tej musimy przesuwać kwadraty i prostokąty tak, aby duża figura (cztery razy większa od pozostałych) doszła do wyjścia u góry ekranu.

Ciężko powiedzieć, czy Red Stone jest typową grą logiczną, ale dostarcza wiele świetnej zabawy.

4. Newton

Wydana kilka miesięcy temu w formie beta, gra Newton, to matematyczno-fizyczne wyzwanie. Musimy oddać celny strzał. Jednak w jego wykonaniu przeszkadzają nam prawa natury.

Producenci stale dodają nowe poziomy, zatem kiedyś, gry gra będzie skończona, może być płatna. Natomiast póki co, możemy z niej korzystać za darmo.

5. Drop

Jedni nazwą Drop ciekawą grą, a inni tylko swego rodzaju technologiczną prezentacją, która pokazuje możliwości Androida. Drop polega tylko na przechylaniu telefonu w odpowiednim momencie, a więc nic szczególnie skomplikowanego. W każdym razie gra przysporzy nam sporo zabawy.

 

6. Frozen Bubble

Ważnym elementem androidowej sceny jest kopiowanie dobrze znanych tytułów. Tak jest w przypadku Frozen Bubble. Grę tą oparto na starej, powielanej tysiące razy koncepcji, według której układamy kulki w grupy składające się z tych samych kolorów. Pewnie robiłeś to już z milion razy, więc jeśli podobają ci się takie gry, to jest to tytuł dla Ciebie.

 

7. Replica Island

Replica Island jest niezwykle dopracowaną grą. Nie da się ukryć – bardzo grywalną. Tak na dobrą sprawę, to naszą główną czynnością będzie tutaj zmienianie kierunku lotu piłek. Oczywiście Replica Island posiada także inne cechy charakterystyczne dla platformówek, czyli skoki, gromadzenie przedmiotów i tak dalej.

 

8. Gem Miner

W Gem Miner kierujemy małym, lubiącym kopać w ziemi człowieczkiem. Gra ta posiada także ciekawe elementy zarządzania surowcami. Ponadto możemy podnosić poziom umiejętności kopania czy kupować nowe, lepsze narzędzia i mapy. Generalnie gra świetnie wygląda i bardzo dobrze się z niej korzysta.

 

9. ConnecToo

Kolejna gra oparta o kolorowe kwadraciki, które należy odpowiednio ułożyć. Połącz czerwone z czerwonymi, niebieskie z niebieskimi i sprawdź, czy masz miejsce, aby połączyć żółte z żółtymi – pewnie nie. Wówczas usuń wszystko i spróbuj ponownie.

Bardzo prosta koncepcja. Początkowo ConnecToo było grą płatną, jednak od niedawna zamieniono ją na wersję z wyświetlanymi reklamami i dzięki temu jest darmowa.

10. Tetris

Jeśli znudziła ci się już tradycyjna forma Tetrisa, którą znasz od 25 lat, to odmiana na Androida jest stworzona dla ciebie. Gra ta polega oczywiście na tym samym co w oryginale, czyli na odpowiednim układaniu klocków, jednak obracamy je poprzez ruchy telefonu.

11. Trap!

Może i nie jest to najlepiej wyglądająca gra. Przeciętne, brązowe tło i dziwnie wyglądający tekst sprawia, że tytuł ten prezentuje się jak coś, w co miałeś okazję grać na PC w roku 1985? Jednak Trap! to dobra gra.

Polega na rysowaniu linii. Otrzymujesz punkty za odcięte w ten sposób fragmenty ekranu. Brzmi bez sensu? Poświęć kilka minut, aby zorientować się, jak się gra w Trap!, a przekonasz się, że nie jest to wcale takie głupie.

12. Jewels

Kolejna kolorowa gierka. Przesuwamy w niej pary poszczególnych figur, aby tworzyć większe grupy elementów w tym samym kolorze, które potem znikają. Brzmi znajomo? Nic dziwnego. Mnóstwo jest takich gier. Atutem Jewels jest bardzo interesująca warstwa prezentacji. Ponadto znajduje się tutaj dużo więcej poziomów, niż w innych darmowych grach tego typu.

13. OpenSudoku

Musieliśmy umieścić w zestawieniu jakąś grę sudoku. Zdecydowaliśmy się na OpenSudoku. Jej atutem jest to, że dostępna jest za darmo. Ponadto możemy instalować dodatkowe paczki zagadek, które są stale tworzone przez twórców. Bardzo możliwe, że będziesz mógł rozwiązywać łamigłówki w tej grze do końca życia, o ile nie jest to zbyt przerażająca myśl.

14. Abduction!

Abduction! Jest małą, słodką platformówką. Wygląda dość dziwnie, podobnie jak popularne Doodle Jump. Atutem jest niewątpliwie to, że w Abduction! łatwo grać przy użyciu jednej ręki.

15. The Great Land Grab

Skrzyżowanie mapy z Foursquare. The Great Land Grab sortuje Twoją najbliższą okolicę na małe, kwadratowe obszary. Poprzez podróżowanie po nich, możesz je przejmować i kupować.

Następnego dnia ktoś może je od ciebie przejąć. Generalnie The Great Land Grab to świetny pomysł, jeśli nie szkoda ci baterii w twoim smartfonie. W końcu gra wymaga stale włączonego GPSa.

16. Brain Genius Deluxe

Brain Genius Deluxe to klon popularnej na Nintendo serii Brain Training. Zaraz? jednak czy aby na pewno klon? Chyba lepiej użyć w tym przypadku określenia ?hołd?.

Oczywiście Brain Genius Deluxe nie jest tak dobra jak odpowiednik na Nintendo, jednak znajdziemy tutaj dość dużą zawartość pytań, aby świetnie się bawić? dopóki nie padnie nam bateria. Sama gra jest okropnie powolna, jednak można to uznać za element ćwiczący cierpliwość 🙂

17. Coloroid

Coloroid jest bardzo prostą, wyglądającą niezwykle prostolinijnie grą, która zapewni nam sporo dobrej zabawy. Polega na rozszerzaniu kolorowych obszarów wypełniając je w jak najmniejszej ilości ruchów. Trochę jak posługiwanie się narzędziem wypełnienia w Photoshopie na nieco wyższym poziomie.

18. Cestos

Cestos to trochę futurystyczna odmiana curlingu, w której gracze próbują zepchnąć wszystkie kule przeciwnika wprost do otchłani. Najlepsze jest to, że wszystko dzieje się online. Gramy z prawdziwymi ludźmi! Zatem jeśli jesteś znudzony wykładem na uczelni, to śmiało odpal Cestos i zmierz się z realnym człowiekiem w rozgrywce.

19. Air Control

Jednym z częściej spotykanych motywów przewodnich w grach na Androida jest symulacja kontrolera lotów. Nakierowujemy tutaj samoloty przy pomocy palca. Generalnie jest mnóstwo tego typu gier. Wybraliśmy Air Control ze względu na to, że zamiast pobierania opłaty od gracza wyświetlane są reklamy, więc z technicznego punktu widzenia tytuł ten jest darmowy.

20. GalaxIR

GalaxIR jest futurystyczną grą strategiczną z dość abstrakcyjnym wyglądem. Polega na zarządzaniu swoją flotą wojenną. Wybieramy planetę, a następnie punkt ataku. Potem trzeba mieć już tylko nadzieję, że nasze wojsko będzie w stanie pomyślnie przeprowadzić atak. Nie ma tutaj jak na razie zbyt wielu poziomów, jednak jest to częsta przypadłość darmowych gier.

21. Graviturn

Graviturn jest grą, w której sterujemy przy pomocy ruchów telefonem. Zadanie polega na wyrzuceniu czerwonej kulki poza labirynt. Wydaje się żenująco łatwe? do czasu aż na ekranie pojawi się więcej kulek zielonych. Jeśli któraś z zielonych wypadnie poza ekran, przegrałeś.

22. Alchemy Classic

Istnieje kilka rodzajów gry Alchemy, które oferują nam podobną, nieco dziwną rozgrywkę. W odmianie Classic naszym zadaniem jest łączenie elementów, aby stworzyć ich ?naukowe potomstwo?. I w ten sposób, łącząc wodę z ziemią, otrzymujemy bagno. I tak dalej.

23. ActionPotato

W ActionPotato kontrolujemy trzy garnki. Naciskając na nie powodujemy ich wyskok w górę i zebranie ziemniaka. Istotą gry jest zebranie jak największej ilości warzyw pod rząd. Pamiętaj jednak, aby nie zbierać tych zgniłych, w przeciwnym razie przegrasz. Według statystyk Google Play, ActionPotato ma już grubo ponad milion pobrań, więc coś w tej grze musi być.

24. Scrambled Net

Scrambled Net to oparta na starej koncepcji gra, w której łączymy ze sobą elementy. W tej wersji została ona urozmaicona o obrazki komputerów i inne animacje. Generalnie Scrambled Net  przypomina coś, w co mieliśmy okazję grać na starych Nokiach przez ostatnią dekadę, niemniej tytuł ten przysparza sporo frajdy.

25. Dropwords

Dropwords opiera się na dobrze nam znanej zasadzie łączenia ze sobą elementów, które następnie znikają. Jednak czymś się ta gra różni od innych z tego gatunku. W większości tytułów mamy do czynienia z kulkami, które grupujemy według kolorów. Natomiast w Dropwords układamy słowa. Prawda, że miła odmiana?

26. Barrr

W grze Barrr zarządzasz barem. Sprzedajesz piwo, udostępniasz klientom gry i możliwość zrobienia sobie tatuażu. Pamiętaj, aby upewnić się, że korzystają z toalety. Zdzierasz z ludzi pieniądze, gdy ci są pijani i szczęśliwi? jak rasowy kapitalista. Z biegiem czasu, jak każda gra, rozgrywka przyspiesza i staje się nieco trudniejsza.

27. Wordfeud

Wordfeud jest świetnym, małym klonem dobrze nam znanego tytułu Scrabble. Wordfeud oferuje również opcje gry online, która rzeczywiście działa. Tytuł ten dostępny jest za darmo. Wydawca zdecydował się bowiem zamiast opłat od użytkowników wyświetlać reklamy. Niemniej jednak, może się niedługo pojawić płatna wersja.

28. Friction Mobile

Friction Mobile to nieco dziwaczna gra, której sensu nie da się odczytać z zamieszczonego obrazka. Cała zabawa polega na wystrzeliwaniu piłek, a następnie ich odbijaniu od pozostałych piłek, aby te wybuchały. Wystrzelony element nie może wrócić do punktu wyjścia. Brzmi bez sensu? Ale działa dobrze! Gra jest za darmo, więc bez zobowiązań można się nią chwilkę pobawić. Dostępna jest również wersja flash.

29. Geared

Geared jest świetną grą przekonwertowaną z iPhona na Androida. Koncepcja jest banalnie prosta. Chodzi o to, aby połączyć ze sobą zębatki w taki sposób, że jedno napędzane jest przez drugie. I jak to bywa w grach, z czasem zadanie to jest coraz trudniejsze. Do dyspozycji mamy 150 poziomów, więc będzie co robić.

30. Meganoid

Wyglądająca na grę w stylu retro, Meganoid prezentuje się, jakby miała być uruchomiona na emulatorze Nintendo. Ale tak nie jest. To nowa gra dostępna na Androida. Polega na skakaniu i odbijaniu się. Sterować możemy albo palcem albo poprzez ruchy telefonem. Producent silnie wspiera grę. Dostępnych jest do ściągnięcia całe mnóstwo dodatków.

31. Cordy

Cordy to typowa platformówka, w której gracz biega, skacze i zbiera wszelkiego rodzaju przedmioty. Sterowanie odbywa się poprzez przyciski na ekranie dotykowym, przez co sama rozgrywka może przysparzać na początku drobne kłopoty. Do przejścia mamy 12 różnych, darmowych poziomów.

32. Angry Birds Rio

Jeszcze więcej Angry Birds dla fanów tej gry. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to oczywiście niespodzianki tutaj być nie może. Natomiast urozmaiceniem wersji Rio jest nowy, ładniejszy wygląd 3D. Jeśli oglądaliście film animowany Rio, to z pewnością zobaczycie tutaj dużo powiązań 🙂

33. Grave Defense Holidays

Grave Defense Holidays to jeden z najlepszych przykładów gry taktycznej. Do dyspozycji mamy tutaj kilka różnorodnych map. Każda z nich jest tematycznie dostosowana do innego okresu w roku. I tak mamy: Walentynki, Boże Narodzenie, wakacje, czy Dzień Świętego Patryka.

34. Words with Friends Free

Popularna gra typu Scrabble przeznaczona na iPhona dostępna jest teraz też na Androida. Words with Friends Free umożliwia granie online z obcymi ludźmi lub wybranie konkretnego gracza z naszej listy kontaktów. Rozgrywka jest turowa, więc jedna gra może być toczona przez wiele dni.

35. PewPew

Bardzo podobna w stylu i koncepcji do znanej nam z Xbox i Xbox 360 gry Geometry Wars. I rzeczywiście, PewPew śmiało można określić jako klon konsolowego odpowiednika. PewPew to strzelanka 2D umożliwiająca zabawę w wielu różnych trybach. Niestety, wymaga dobrego telefonu, aby płynnie działać, jednak jeśli już takim dysponujemy, to dobra zabawa w stu procentach gwarantowana.

36. Tap Fish

Nieźle wyglądająca gra, która łączy w sobie ponadczasowe hobby wpatrywania się w złote rybki z elementami hodowli nowych gatunków. Tap Fish to jedna z pierwszych darmowych gier na Androida. Jednak zakup nowych rzeczy w grze będzie nas już trochę kosztował.

37. Beats, Advanced Rhythm Game

Beats to typowa gra polegająca na wciskaniu odpowiednich przycisków w rytm muzyki. Wartą uwagi funkcjonalnością jest możliwość instalowania nowych plików muzycznych stworzonych przez użytkownika. Jak przystało na ten gatunek gier, Beats to bardzo szybka i trudna gra.

38. Pinball Deluxe

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć koncepcji gry Pinball Deluxe. Ta przeznaczona na Androida wersja daje nam do dyspozycji cztery stoły: Wild West, Carnival, Space Frontier oraz Diving For Treasure. Ruchy piłki są płynne, jednak część magii gry została zagubiona przez konieczność używania przycisków umiejscowionych na ekranie dotykowym.

39. Winter Walk

Winter Walk to przedziwna, ale ciekawa gra. Wcielasz się w rolę gentlemana, który wybrał się na wieczorny spacer. Od czasu do czasu wzmaga się wiatr, więc trzeba pilnować kapelusza, aby ten nie odleciał.

Podczas spaceru, nasz bohater prowadzi monolog, który wyświetla się na ekranie. Dostarcza on nam rozrywki. Czytanie tych monologów nieco nas rozprasza i utrudnia utrzymanie kapelusza na głowie. Pomysł banalny, ale dostarcza sporo rozrywki.

40. Colosseum Heroes

Colosseum Heroes to gra typu slash w 2D. Gracz stara się tutaj po prostu przetrwać najdłużej, jak to możliwe, rozbudowując możliwości swojego bohatera poprzez lepsze zbroje i bronie.

Z technicznego punktu widzenia jest to tak zwana gra „freemium”, czyli zakup nowych przedmiotów w grze będzie wymagał uiszczenia opłaty. Jeśli jednak chcesz poświęcić więcej czasu na ręczne poszerzanie możliwości bohatera, to nie ma potrzeby płacenia.

41. Stardash Free

Orange Pixel słynie z tworzenia gier w stylu retro. Stardash jest dość dobrym przykładem.

Gra została zaprojektowana, aby wyglądać jak tytuły na Game Boya sprzed wielu lat. Młodsi czytelnicy mogą nawet tych czasów już nie pamiętać. Stardash to swego rodzaju hołd oddany grze Mario. Generalnie, wyjątkowo dobra gra. Jeśli wam się spodoba, a prawdopodobnie tak będzie, to dostępna jest także płatna wersja bez reklam.

42. Scramble With Friends Free

Scramble With Friends Free  to najnowsze dziecko wyprodukowane przez Zynga. Z technicznego punktu widzenia jest to gra darmowa, jednak aby dłużej się z nią bawić, niezbędne będzie dokupienie ?żetonów?, które przyspieszą rozgrywkę. Nie da się ukryć, że pozostawia to pewien N-I-E-S-M-A-K. Niemniej, w wolnym tempie również można się nieźle bawić.

43. Dead On Arrival

Dead On Arrival to imponująco wyglądający survival horror w 3D. Znajdujesz się w szpitalu pełnym zombie? i starasz się przetrwać. Do dyspozycji masz różnorodne bronie. Możesz także barykadować drzwi. Jak w wielu tytułach na Androida, istnieje możliwość wnoszenia opłat za dodatkowe przedmioty i usunięcie dzięki tym opłatom reklam. Jednak nie trzeba tego robić, aby się świetnie bawić.

44. Stick Cricket

Stick Cricket to fantastyczna, mała i prosta gra, która zredukowała krykieta do jego podstawowych wartości. Jedyne co trzeba zrobić, to uderzyć piłkę tak mocno, jak tylko się da. Nie musimy martwić się o pozostałe elementy gry. Początkowo wydaje się być niemal niemożliwe wykonanie tego zadania, jednak po chwili wiadomo już o co chodzi.

45. Draw Something Free

Draw Something Free jest nowym fenomenem, który zdobywa świat w niesamowitym tempie (przynajmniej w chwili powstawania tego tekstu). Właściwie rzecz biorąc, jest to mobilna wersja Kalamburów. Dostajesz wybór pomiędzy trzema słówkami o różnej trudności, a następnie masz za zadanie narysowanie tegoż słówka tak, aby inni mogli odgadnąć, o które chodzi. Interesującą funkcją jest integracja z Facebookiem. Jeśli lubisz wersję free, to z pewnością przypadnie ci do gustu płatna odmiana, która ma większą zawartość.

46. Fragger

Popularna, internetowa gra flash Fragger dostępna jest teraz również na Androida. Jeśli chodzi o koncepcję, to jest to w dużej mierze klon Angry Birds. We Fragger chodzi o rozmieszczenie granatów tak, aby poszczególne przedmioty wybuchały. Niestety, niektóre reklamy są okropnie nachalne, jednak jest to cena, którą musimy zapłacić za to, że gra jest dostępna do ściągnięcia za darmo.

47. The Sims FreePlay

EA postanowiła wydać darmową wersję popularnych Simów. W zamian za tę bezpłatną odmianę, wyświetlać nam się będą reklamy co jakiś czas. W każdym razie jest to kompletna gra wraz ze zwierzętami, roślinami i innymi funkcjonalnościami, które uczyniły ją tak bardzo popularną. The Sims FreePlay może i nie jest doskonała, ale zawiera wszystkie podstawowe opcje.

48. Super Bit Dash

Super Bit Dash to platformówka 2D w stylu retro. Sterowanie jest tak samo proste jak pikselowe wzornictwo tej gry. Wszystko, co gracz musi robić, to używać skoku oraz super-skoku w odpowiednim czasie, aby uniknąć niebezpieczeństw. Oczywiście Super Bit Dash jest dużo trudniejszą grą, niż się to na pozór wydaje.

49. Gravity Defied Free

Pamiętacie Elastomanię? Mogę się założyć, że tak. Gra polega oczywiście na pokonywaniu trasy motocyklem. Jednak? nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawać. Oczywiście pierwsze etapy łatwo przejść, jednak z biegiem czasu robi się coraz trudniej.

Aplikacja ta używa dostępu do Internetu jedynie w celu monitorowania, które funkcje są najczęściej używane przez ludzi, aby wiadomo było, w którą stronę rozwijać grę.

50. Tower Building

W tej zręcznościówce możesz zbudować swój własny drapacz chmur. Elementy, których używasz do budowy są zawieszone na linie. Aby ich użyć należy w odpowiednim momencie zwolnić blokadę. Postaraj się omijać jak najmniej klocków, bowiem w przeciwnym wypadku przegrasz grę.

 

Student Informatyki i Ekonometrii na Politechnice Gdańskiej, zapalony fotograf i multiinstrumentalista.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Predator Helios, Predator Triton i Nitro otrzymają najnowsze procesory Intela i karty graficzne NVIDIA

Gaming

Znamy datę konferencji Samsung Galaxy Unpacked 2020

Newsy

Amazon produkuje serial oparty na Falloucie

Gaming

Galaxy Note 20 Ultra wyciekł do sieci… na oficjalnej stronie Samsunga

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!