Połącz się z nami

Newsy

Xbox 360 w służbie marynarki wojennej USA

Stare pady, nowe wykorzystanie.

Opublikowane

dnia

Okazuje się, że kontrolery mogą być wykorzystane do obsługi nie tylko gier wideo. Najbardziej zaawansowane okręty podwodne pływające w barwach Stanów Zjednoczonych właśnie wymieniły swój stary system obsługi peryskopów na pady dedykowane do… stareńkiego Xboxa 360. Podobno ze świetnym skutkiem.

Nie, to wcale nie jakaś dziwna zapowiedź Silent Hunter 6. Pady od Xboxa 360 podłączone są do kamer znajdujących się na masztach kiosków okrętów. Sterowanie obrazem odbywa się za pomocą joysticków i krzyżaka, zaś pole widzenia kamery wyświetlane jest na ekranach wewnątrz okrętu. Konieczność wymiany starych modułów kontroli  była związana z ich niewygodną obsługą i to właśnie to podobieństwo do gier komputerowych zainspirowało marynarzy do zaproponowania zmiany. Zanim kontroler od Xboxa 360 został zaaprobowany przez Lockheed Martin, musiał on przejść szereg testów praktycznych. Nie wykazały one nic niespodziewanego – marynarze uczyli się sterowania peryskopem w ciągu kilku minut. Stary system wymagał szkolenia trwającego kilka godzin.

Pad do gier w zastosowaniach militarnych to zadziwiająco logiczne rozwiązanie – należy pamiętać, że coraz więcej młodych żołnierzy ma kontakt z konsolami od dzieciństwa, dzięki czemu obsługa padów przychodzi im z łatwością. Ponadto rozwiązanie jest bardzo tanie a części zamienne można znaleźć we właściwie każdym sklepie z częściami lub grami komputerowymi. Oczywiście urządzenia przeznaczone do rozrywki nie mogą równać się ze sprzętem militarnym pod względem precyzji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym przypadku wojsko zaczerpnęło nieco inspiracji ze źródeł cywilnych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne