Połącz się z nami

Newsy

Wirtualne studio wnętrzarskie colormass

Poczuj się jak projektant IKEI.

Opublikowane

dnia

Czas powiedzieć prawdę – katalog z meblami IKEA wcale nie jest zbiorem zdjęć stylowo urządzonych wnętrz. Owszem, część z prezentowanych ekspozycji powstała w studiu fotograficznym, lecz większość to wizualizacje 3D. Niedługo każdy producent mebli lub projektant wnętrz będzie mógł stworzyć własne wirtualne wnętrze dzięki programowi colormass.

Platforma działa na bardzo prostej zasadzie. Producent załadowuje do programu pliki produkcyjne (które wcześniej wysyłał np. do fabryki) i ustawia detale kolorystyczne i materiałowe. Następnie colormass konwertuje załadowane pliki do modelów 3D, które mogą być swobodnie ustawiane i przestawiane w wirtualnym studio. Oczywiście każdy model ma zachowywać się jak fizyczny przedmiot – jeśli chcemy zaprezentować np. lampę, „oświetli” ona otoczenie wirtualnym światłem. Na wirtualnym krześle będzie można położyć poduszkę, która będzie rzucała cienie. Cała scena może zostać zaaranżowana w naturalnym lub sztucznym oświetleniu i opatrzona opisem produktu.

Program colormass ma być użyteczny nie tylko w przemyśle meblowym. Nietrudno wyobrazić sobie jego zastosowanie w tworzeniu wysokiej jakości obrazów promocyjnych sprzętu elektronicznego, zabawek i innych sprzętów, które coraz częściej produkowane są przez start-upy. Małe przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na wydanie ogromnej ilości pieniędzy na samą akcję promocyjną. colormass może stanowić świetną alternatywę dla profesjonalnych sesji zdjęciowych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne