Połącz się z nami

Newsy

Wirtualne studio wnętrzarskie colormass

Poczuj się jak projektant IKEI.

Opublikowane

dnia

Czas powiedzieć prawdę – katalog z meblami IKEA wcale nie jest zbiorem zdjęć stylowo urządzonych wnętrz. Owszem, część z prezentowanych ekspozycji powstała w studiu fotograficznym, lecz większość to wizualizacje 3D. Niedługo każdy producent mebli lub projektant wnętrz będzie mógł stworzyć własne wirtualne wnętrze dzięki programowi colormass.

Platforma działa na bardzo prostej zasadzie. Producent załadowuje do programu pliki produkcyjne (które wcześniej wysyłał np. do fabryki) i ustawia detale kolorystyczne i materiałowe. Następnie colormass konwertuje załadowane pliki do modelów 3D, które mogą być swobodnie ustawiane i przestawiane w wirtualnym studio. Oczywiście każdy model ma zachowywać się jak fizyczny przedmiot – jeśli chcemy zaprezentować np. lampę, „oświetli” ona otoczenie wirtualnym światłem. Na wirtualnym krześle będzie można położyć poduszkę, która będzie rzucała cienie. Cała scena może zostać zaaranżowana w naturalnym lub sztucznym oświetleniu i opatrzona opisem produktu.

Program colormass ma być użyteczny nie tylko w przemyśle meblowym. Nietrudno wyobrazić sobie jego zastosowanie w tworzeniu wysokiej jakości obrazów promocyjnych sprzętu elektronicznego, zabawek i innych sprzętów, które coraz częściej produkowane są przez start-upy. Małe przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na wydanie ogromnej ilości pieniędzy na samą akcję promocyjną. colormass może stanowić świetną alternatywę dla profesjonalnych sesji zdjęciowych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne